Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
03/06/2020 - 19:55

Wybory 28 czerwca. Co na to politycy i samorządowcy?

Jak wybrani na Sądecczyźnie politycy komentują termin wyborów prezydenckich, wskazany dziś przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek na 28 czerwca? Przeczytajcie, co mówią:

- Nie ma dobrego, czy złego terminu, bo pandemia trwa i będzie trwała jeszcze jakiś czas – mówi „Sądeczaninowi” poseł Platformy Wyborczej-Koalicji Obywatelskiej, Jagna Marczułajtis-Walczak.  – Wybory muszą być przeprowadzone ,a nam od początku zależało, by zostały przeprowadzone uczciwie. Do tego doprowadziła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Teraz mamy inne przepisy, mamy też innego kandydata, idziemy w dobrą stronę. Jesteśmy zdeterminowani by wygrać. Sondaże pokazują każdego dnia rosnące poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Tym bardziej się cieszymy, mamy nowe siły do działnia i nową energię - zapewnia posłanka.

Zobacz też: Trzaskowski dogania Dudę w sondażach. Kto wygrałby w Nowym Sączu? Zobacz

- Cieszę się, że udało się wreszcie doprowadzić do ogłoszenia daty wyborów prezydenckich – komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk.

– Musimy pamiętać, że próba przeprowadzania wyborów w konstytucyjnym terminie 10 maja spotkała się z obstrukcją opozycji jedynie z powodu kiepskich notowań pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Dziś okazuje się, że opozycji, straszącej obywateli, chodziło jedynie o zmianę kandydata - gdy do tego udało się doprowadzić, nikt już nie widzi przeszkód, nikt nie opowiada o śmiercionośnych kopertach, choć 28 czerwca też można będzie głosować korespondencyjnie.

- Mamy trzy tygodnie na podjęcie bardzo ważnej decyzji – dodaje poseł Mularczyk. - Od naszego wyboru zależy jak będzie rozwijało się państwo, czy będzie to rozwój harmonijny, napędzany wielkimi inwestycjami, czy też czeka nas fatalny scenariusz trwałego konfliktu politycznego. Mam nadzieję, że wybór prezydenta nie będzie kontestowany przez żadną ze stron. Także przez samorządowców, którzy - wśród nich, niestety, także prezydent Nowego Sącza - czynnie dotąd uczestniczyli w grze na zmianę terminu wyborów.

- Z punktu widzenia miasta Nowego Sącza, wybory prezydenckie to szereg zadań wynikających z ustawy, które stoją przed nami. Terminy są dość krótkie, ale mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z prawem – ogłoszony dziś termin wyborów prezydenckich krótko komentuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

([email protected]) Fot. Sądeczanin/materiały wyborczeDziękujemy za przesłanie błędu