Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
12/07/2020 - 18:00

Nowy Sącz: frekwencja do godziny 17. Gdzie padł rekord? [AKTUALIZACJA]

Do godziny 17 w 53 lokalach wyborczych na terenie Nowego Sącza zagłosowało 54,38 proc. wyborców, którzy postanowili dzisiaj spełnić obywatelski obowiązek.

Dane z godz. 17

Znamy już frekwencję w Nowym Sączu do godz. 17.

- Do tej godziny wyniosła ona w Nowym Sączu 54,38 proc. – mówi Michał Stach, pełnomocnik Okręgowej Komisji Wyborczej w mieście. Najniższą frekwencję odnotowała Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4 pracująca w lokalu mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Długosza. Do godz. 17 zagłosowało tam 40,26 proc. wyborców uprawnionych do głosowania.

Największą frekwencją, jak nam powiedział pełnomocnik OKW w Nowym Sączu może pochwalić się Obwodowa Komisja Wyborcza nr 39, pracująca w Miejskim Przedszkolu nr 4 przy ul. Podhalańskiej. Do godziny 17 zagłosowało w tym lokalu wyborczym 63,14 proc. wyborców uprawnionych do głosowania.

Dane z godz. 12.

Przypomnijmy, że w Nowym Sączu uprawnionych jest do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich 61 920 osób.

Jak poinformował portal Sądeczanin.info Michał Stach, pełnomocnik Okręgowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu frekwencja do godz. 12 wynosiła w mieście 26,46 prob.

Zobacz także: Nowy Sącz: tutaj pracuje najwięcej komisji wyborczych. Jak przebiegają wybory?

Przypomnijmy, że w mieście pracuje dzisiaj 53 obwodowe komisje wyborcze.

- Najniższą frekwencję na godz. 12 odnotowała Okręgowa Komisja Wyborcza nr 41, pracująca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Piramowicza – mówi Michał Sach. – Do godziny 12 w tym lokalu wyborczym wynosiła 21 proc. Natomiast największą frekwencję do południa odnotowała Okręgowa Komisja Wyborcza nr 29, pracująca w siedzibie Stowarzyszenia „Nadzieja” przy ul. Freislera. Z informacji, jakie otrzymałem od tej komisji wynika, że w tym lokalu wyborczym zagłosowało już 32 proc. wyborców uprawnionych do głosowania.

Druga tura wyborów, jak zapewnia nasz rozmówca przebiega w Nowym Sączu spokojnie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu