Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
14/07/2020 - 12:40

Dlaczego Laskowa uwielbia Dudę. Trzaskowski nie miał u nich żadnych szans

Gmina Laskowa okazała się najlepsza nie tylko jeśli chodzi o frekwencję w wyborach prezydenckich 2020. To tutaj na Andrzeja Dudę zagłosowało najwięcej osób w powiecie limanowskim. Wójt gminy, Piotr Stach, wyjaśnia skąd taka popularność kandydata wśród mieszkańców.

Fot. Urząd Gminy Laskowa

Mieszkańcy gminy Laskowa mają co świętować. Frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 wyniosła tam 78,82 proc. To już prawie pewne, że właśnie tu trafi nowy wóz strażacki jako wygrana „Bitwy o wozy”.

Czytaj również: Wszystko jasne. Wiadomo, która gmina wywalczyła wyborczą frekwencją wóz dla OSP

W tej małej gminie mieszka również rzesza wyborców Andrzeja Dudy. Pokonali nawet Korzenną z powiatu nowosądeckiego. 87,78 proc. mieszkańców gminy Laskowa poparło Dudę. Zagłosowało na niego dokładnie 4 245 osób.

O fenomen tych wyborów Pytamy  wójta gminy, Piotra Stacha.

- Można powiedzieć, że taki wynik w naszej gminie to już tradycja. W Laskowej Prawo i Sprawiedliwość ma największe poparcie. Jesteśmy pod tym względem na jednym z czołowych miejsc w Polsce. Mieszkańcy wyznają takie same wartości jak prezydent Andrzej Duda – tłumaczy.  

W poprzednich latach nawet zagraniczne media interesowały się gminą, w której od lat wygrywa konserwatywna partia. Gminę odwiedzili dziennikarze z Czech i Niemiec.

Czytaj więcej: Zagraniczni dziennikarze najechali naszą gminę, gdzie się głosuje tylko na PiS.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, nie miał tu najmniejszych szans, żeby wygrać. Poparło go tylko 591 osób. Andrzej Duda zyskał tutaj również poparcie młodych osób.

- To może wynikać z faktu, że młodzi ludzie wynoszą podobne wartości z domu. Większość z nich to konserwatyści i katolicy. Wybierają więc kandydatów, którzy mają zbieżne poglądy – mówi wójt.  

Zobacz również: Nasze wszystkie rekordy wyborów prezydenckich 2020 na Sądecczyźnie

Fot. Urząd Gminy Laskowa

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu