Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
14/03/2018 - 11:05

Menadżer na prezydenta ? Ryszard Nowak ma nowego faworyta na swojego następcę

Czy Prawo i Sprawiedliwość chce obstawić w roli prezydenta Nowego Sącza menadżera? Na liście kandydatów na nowego gospodarza miejskiego magistratu pojawił się Krzysztof Głuc, były wiceprezes Sądeckich Wodociągów. To po Januszu Adamku, który szefuje spółce, kolejny faworyt żegnającego się z urzędem Ryszarda Nowaka.

Ledwie osiem miesięcy zostało do wyborów samorządowych a prawicowego kandydata na prezydenta Nowego Sącza jak nie było, tak nie ma. W samorządowych kuluarach coraz głośniej mówi się o tym, że Prawo i Sprawiedliwość ma problem z wyłonieniem lokalnego lidera, który udźwignąłby schedę po Ryszardzie Nowaku.

Jak na razie partia wypuszcza próbne balony w postaci giełdy nazwisk kandydatów na kandydatów. Był już Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów i  zajmujący się promocją w miejskim urzędzie Tomasz Michałowski. Teraz gruchnęła nowa wiadomość. Ryszard Nowak namaścił na swojego następcę Krzysztofa Głuca, byłego wiceprezesa Sądeckich Wodociągów, a obecnie dyrektora Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej i adiunkta Uniwersytetu Ekonomicznego.

Czytaj też Adamek z Sądeckich Wodociągów pójdzie na prezydenta?

- Tak to prawda, padła taka propozycja - przyznaje Krzysztof Głuc, który szczegółów rozmowy  zdradzić nie  chce.- Jeśli propozycja będzie konkretna i wiążąca, wówczas się to tego ustosunkuję. Na razie muszę się nad tym spokojnie zastanowić. Powiedziałem, że tę propozycje rozważę z dużym namysłem, bo to  decyzja poważna i odpowiedzialna.

Czy Prawo i Sprawiedliwość w swoich poszukiwaniach kandydatów na kandydata stawia na menadżera, który sprawnie zarządzałby miastem? Głuc to drogi po Adamku fachowiec od zarządzania komercyjną spółką.

- Szukamy kandydatów zarówno wśród członków Prawa i Sprawiedliwości jak i wśród tych, którzy z partią sympatyzują w sferze prawicowych poglądów - mówi Patryk Wicher, szefujący od niedawna miejskim strukturom ugrupowania. - Chcemy, żeby naszym kandydatem na prezydenta był dobry, sprawny menadżer, który będzie umiał zarządzać miastem, ale przy tym wszystkim ma to być  zwyczajnie dobry człowiek. W zarządzaniu miastem liczy się też przecież aspekt społeczny.

Pod tym względem Głuc jest dobrym kandydatem?  - pytamy Wichra.

- To świetny menadżer i znawca unijnych funduszy, z drugiej strony odpowiadał w spółce za negocjacje z ludźmi.  Poznawał ich problemy, bolączki i skutecznie potrafił je rozwiązywać. Krzysztof Głuc jest idealnym połączeniem menadżera i kogoś, kto umiejętnie buduje dobre relacje z ludźmi. To w sensie merytorycznym bardzo dobry kandydat na prezydenta.

Co z innymi kandydatami na kandydatów?

- Mamy ich kilku na naszej liście, są też panie, ale nazwisk na razie nie możemy zdradzić.  Decyzje podejmie szefostwo w Warszawie. Kandydatów przedstawi pełnomocnik okręgu.

Czytaj też Objawił się nowy kandydat na prezydenta Nowego Sącza

.- Cały czas pracuję nad tym, żeby były to kandydatury możliwie szeroko uzgodnione, osoby merytoryczne, kompetentne i przygotowane do pełnienia urzędu prezydenta - mówił w rozmowie z Sądeczaninem  szefujący regionalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk.

- Opinia publiczna pozna kandydata w kwietniu. Prezydent Nowak, przynajmniej na razie nie zamierza ubiegać się o urząd prezydenta, choć na pewno byłby najsilniejszym kandydatem do reelekcji. Jeśli nie wyrazi takiej woli, to będzie istniała naturalna potrzeba wyłonienia innego kandydata, który pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości będzie miał szansę na wygraną w wyborach - mówił Janczyk.

[email protected] 

.Dziękujemy za przesłanie błędu