Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/02/2018 - 15:55

Adamek z Sądeckich Wodociągów pójdzie na prezydenta?

Powoli grzeją się silniki wyborczej samorządowej machiny i na giełdzie nazwisk pojawiają się kolejni kandydaci do objęcia schedy po Ryszardzie Nowaku, który ogłosił, że nie zamierza ponownie walczyć o prezydenturę. Ostatnio na mieście gruchnęła wieść, że w sądeckim magistracie może rządzić dyrektor Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek.

Jak głosi wyborcza plotka to Sam Ryszard Nowak wskaże  swojego następcę. Urzędujący prezydent, który jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości  uważa, że  fotela po nim nie musi zająć członek partii. Wystarczy, że otrzyma  rekomendacje od ugrupowania.

Czytaj też Na kogo oddalibyście głos w wyborach prezydenta Nowego Sącza?

Czytaj też Zielińska i Handzel staną na politycznym ślubnym kobiercu?

Od jakiegoś czasu mówi się „na mieście”, że faworytem  urzędującego jeszcze prezydenta jest dyrektor Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek, który ma opinię świetnego menadżera i dobrze zna się na finansach, bo z wykształcenia jest ekonomistą. W ostatnich wyborach  samorządowych  był pełnomocnikiem finansowym Komitetu Wyborczego  Nowaka.

Co na to sam Adamek? Czy porzuci spółkę  dla sądeckiego ratusza?

- Nie będą tego komentować - odpowiada pytany przez Sądeczanina i stanowczo ucina rozmowę.

W sądeckich politycznych kuluarach mówi się, że ponoć przed taką propozycją zapiera się rękami i nogami.

Czytaj też Zegzda chce zastąpić Nowaka. Wystartuje w wyborach na prezydenta Nowego Sącza

Na przedwyborczej giełdzie tych, którzy są chętni  do objęcia posady prezydenta Nowego Sącza panuje wyraźne ożywienia. Do skoku na ratusz szykuje się też ponoć lider Koalicji Nowosądeckiej Ludomir Handzel. Swojego startu w wyborach nie wyklucza też Leszek Zegzda z zarządu województwa.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020