Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
23/02/2020 - 14:05

Życie mu niemiłe? Wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód

Pasy to miejsce, w którym piesi powinni być w szczególny sposób chronieni. Kierowcy powinni zachowywać ostrożność i umożliwić im bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Niestety nie zawsze tak jest. To właśnie na przejściach dla pieszych bardzo często dochodzi do potrąceń, które niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Nie zawsze jednak kierowcy są winni. Piesi czasem również zachowują się bezmyślnie. Wchodzą na jezdnię bez wcześniejszego upewnienia się czy nie nadjeżdża jakiś pojazd albo przechodzą na drugą stronę drogi na czerwonym świetle.

Tak właśnie było jakiś czas temu na ulicy Paderewskiego w Nowym Sączu. Dobrze, że kierowcy wykazali się większą rozwagą, bo w przeciwnym razie mogłoby dojść do tragedii.

- Pieszy wtargnął na pasy pomimo czerwonego światła. Całe szczęście, że kierowca przede mną jechał z odpowiednio niską prędkością i wykazał się wielką czujnością – komentuje pan Dawid, autor nagrania. Tym razem wszystko dobrze się skończyło.

Zobacz też Śmiertelny wypadek na ul. Paderewskiego. Nie żyje 71-letnia kobieta

Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia na tej samej ulicy została potrącona przez samochód 71-letnia kobieta, która przechodziła na pasach na drugą stronę jezdni. W ciężkim stanie została zabrana do szpitala, ale niestety jej życia nie udało się uratować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu