Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
20/03/2020 - 16:45

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem [Aktualizacja]

Ministerstwo Zdrowia podało kilkanaście minut temu, że w Polsce zostały potwierdzone następne 33 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Do tej pory zakażenie zostało stwierdzone u 411 osób. Wśród nich jest pięć osób, które zmarły.

Przed południem Ministerstwo Zdrowia informowało na facebooku resortu o zgonie młodej pacjentki w szpitalu w Łańcucie (woj. Podkarpackie). Kobieta była w stanie ciężkim - podał resort zdrowia. Po kilku godzinach Ministerstwo Zdrowia zdementowało tę informację. Przed chwilą podało, że przyczyną śmierci kobiety nie był koronawirus.

Do trzynastu wzrosła liczba chorych w Małopolsce, u których zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. SARS-CoV-2 został potwierdzony u mężczyzny w sile wieku. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej.

Czytaj także: Siódma osoba zakażona koronawirusem w Małopolsce. Jest to młoda kobieta

Z ostatniego meldunku Ministerstwa Zdrowia opublikowanego po godz. 16 wynika, że  w Polsce mamy 33 nowe przypadki zakażenia.

Czytaj także: Więcej chorych na koronawirusa w Małopolsce! Nowe zakażenia

Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

[email protected], fot. Pixaby.com - zdjęcie ilustarcyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)