Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
22/01/2019 - 15:40

"Zimna wojna" z trzema nominacjami do Oscara! Co z Oscarem dla Joanny Kulig?

I wszystko jasne. „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, w której Joanna Kulig, nasza krajanka z Muszynki, zagrała główną rolę, ma szansę na Oskara. Film otrzymał aż trzy nominacje! Nie potwierdziły się natomiast spekulacje amerykańskiego magazynu filmowego The Playlist, który pisał, że obok Pawlikowskiego, szansę na Oscara - w kategorii najlepsza aktorka - ma również Kulig.

To dla Polaków wielki dzień. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominację otrzymał również Łukasz Żal, autor zdjęć oraz sam Pawlikowski w kategorii najlepszy reżyser.

Czytaj też W zaawansowanej ciąży mknie jak torpeda. Joanna Kulig w amerykańskim serialu

Z dumy pęka też cała Sądecczyzna, bo główną rolę w filmie, który ma szansę na najbardziej prestiżową, światową nagrodę zagrała pochodząca z Muszynki Joanna Kulig,

Nie potwierdziły się natomiast spekulacje amerykańskiego magazynu filmowego The Playlist, który pisał, że obok Pawlikowskiego, szansę na Oscara - w kategorii najlepsza aktorka - ma również Kulig. Jej nazwisko pojawiło się obok takich sław jak Nicole Kidman, Amy Adams czy Keira Knightley. Wiadomo już, że nasza krajanka na liście nominowanych się nie znalazła ale i tak rozpiera ją radość i duma, czemu daje wyraz w filmiku wrzuconym na Instagramie.

Czytaj też Joanna Kulig żegna się z serialem „O mnie się nie martw". Co się stanie z Igą?

[email protected] fot.Instagram

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"