Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
08/06/2021 - 17:30

Zajrzyjcie z nami do gniazda bocianów z Nawojowej. Ile tu maluchów!

Pamiętacie historię osamotnionego bociana z Nawojowej? Dziś epilog – po znalezieniu nowego partnera w gnieździe pojawiły się maluchy a my je podejrzeliśmy z kamerą, by upewnić się, że bociania rodzina ma się dobrze. I mamy świetne wieści!

Pamiętacie bociana z Nawojowej, który stracił partnera? Drugi z ptaków doznał w trakcie wypadku tak rozległych urazów, że mimo objęcia opieką przez najlepszych specjalistów z ośrodka z Mikołowa, to nie udało się go uratować. Wszyscy zastanawiali się co z drugim z ptaków, czy znajdzie jeszcze partnera?

Minęło kilka dni i stało się tak, jak przewidywał Jacek Wąsicki, bocian znalazł nowego towarzysza. Od tego czasu minęło już ładnych kilka tygodni. Jak układa się pożycie młodej pary?

Adam Herbut, który od początku śledził los mieszkańców gniazda z Nawojowej ma doskonałe wieści. Zajrzał tu za pomocą drona. – W gnieździe są trzy pisklęta. Mają się świetnie. Widać, że są zadbane i w dobrej kondycji. Ale co ciekawe jest tu jeszcze czwarte jajo.

- Może się z niego wykluje jeszcze czwarty maluch? - spekuluje pan Jacek, a my czekamy na wyjaśnienia od specjalisty. Dziś jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ta historia, którą śledziliśmy z mieszkańcami od początku tak cudownie się rozwija. Zresztą co my tu będziemy dużo mówić, zajrzyjcie do gniazda sami! ([email protected] Film: Adam Herbut)Dziękujemy za przesłanie błędu