Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 13 listopada. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
15/06/2019 - 01:10

Zachwyciła się urokiem Nowego Sącza? Wymusiła pierwszeństwo na rondzie [WIDEO]

Obywatelka Słowacji chyba była tak zafascynowana pięknem Nowego Sącza, że nie zauważyła, że wjeżdża na rondo. Nie ustąpiła pierwszeństwa. Miała szczęście, że natrafiła na kierowcę, który przestrzegał zasady ograniczonego zaufania, w przeciwnym razie mogłoby dojść do zderzenia. Zobaczcie sami.

Od kilku tygodni w całej Polsce prowadzona jest kampania poświęcona nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury nagrali wstrząsający film pt. „Żyj i pozwól żyć innym. Udzielaj pierwszeństwa przejazdu”.

Co roku z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu przez kierowców, dochodzi do około siedmiu i pół tysiąca wypadków, w których ginie ponad trzysta osób, a prawie 10 tysięcy zostaje rannych. Niestety wymuszanie pierwszeństwa to częsty problem również w Nowym Sączu. Jest to jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków. W szczególny sposób jest to częsty problem na rondzie Solidarności i rondzie pod szpitalem.

Na współpracującej z naszym portalem stronie „Sądeckie Drogi” pojawiło się kolejne nagranie, które doskonale odzwierciedla przedstawioną wyżej sytuację.

- Pani na słowackich blachach była chyba tak zafascynowana urokami Nowego Sącz, że nie zauważyła, że wjeżdża na rondo i pasowałoby ustąpić pierwszeństwa. Mam nadzieję, że przynajmniej moje trąbienie usłyszała – skomentował autor nagrania.

RG [email protected], Film Sądeckie Drogi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sądeczanin MOTO 2019