Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
16/10/2019 - 17:25

Zbrodnia w Znamirowicach: na jaw wychodzą nowe fakty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieszkańcy Znamirowic opowiadają o tragedii, która wydarzyła się w ich miejscowości. 80-letnia kobieta została brutalnie zamordowana. Jej najbliższy sąsiad zaniepokoił się, bo długo nie wychodziła ze swojego domu, dlatego postanowił powiadomić służby ratunkowe. Gdy strażacy weszli do budynku, znaleźli ciało właścicielki.

Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców Znamirowic, do brutalnego morderstwa doszło prawdopodobnie początkiem października.

- Na początku śledczy myśleli, że zmarła śmiercią naturalną, ale bardzo szybko okazało się, że została zamordowana. Podobno sprawca uderzył ją młotkiem w głowę – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” mieszkanka Znamirowic.

Zobacz też Brutalne morderstwo w gminie Łososina Dolna. Nie żyje starsza kobieta

Policjanci na początku podejrzewali o morderstwo najbliższego sąsiada kobiety. Nawet został on zatrzymany przez policjantów, ale bardzo szybko okazało się, że ktoś inny jest odpowiedzialny za to zabójstwo. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywocie.

Prokuratura jest bardzo powściągliwa w udzielaniu jakichkolwiek informacji na tym etapie śledztwa. Jak udało nam się dowiedzieć, dzisiaj dokumentacja miała zostać przekazana do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, która będzie prowadzić postępowanie.

- Ta kobieta pochodziła z Warszawy, a od kilkunastu lat mieszkała w Znamirowicach. Rok temu zmarł jej mąż. Mieszkańcy naszej wioski są w szoku – powiedział w rozmowie z dziennikarzem "Sądeczanina" Jacek Turek, sołtys Znamirowic.

Mieszańcy twierdzą, że zamordowana kobieta wiele razy była okradana. Według nich doszło do morderstwa na tle rabunkowym. Czy tak właśnie było? Odpowiedź na to pytanie da policyjne śledztwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. R. Gajewski, Film D. Szlag

Zabił żeby okraść? O morderstwie w Znamirowicach mówią mieszkańcy
Mieszkańcy Znamirowic są wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się w ich miejscowości. Około 80-letnia kobieta została brutalnie zamordowana. Jej najbliższy sąsiad zaniepokoił się, ponieważ długo nie wychodziła ze swojego domu, dlatego postanowił powiadomić służby ratunkowe. Gdy strażacy weszli do budynku, znaleźli ciało właścicielki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)