Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
31/05/2023 - 19:50

Wyjątkowy tydzień dla osób z niepełnosprawnościami. Masa atrakcji w Nowym Sączu [WIDEO]

W Nowym Sączu odbywa się właśnie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy zorganizowane zostały Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Wszystko zostało rozłożone na 5 dni. Każdy z nich jest pełen atrakcji.

Od 29 maja do 2 czerwca potrwają I Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Główną ideą jest integracja z lokalnym środowiskiem, aktywizacja oraz promowanie twórczości niepełnosprawnych.

- Jako organizatorzy Sądeckich Dni Godności chcemy pokazać sądeczanom, w jaki sposób można kruszyć bariery, przezwyciężać zahamowania, tworzyć klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Pragniemy pokazać, że osoby borykające się ze szczególnymi trudnościami, mogą odkrywać i poznawać własne możliwości, a także zyskiwać szansę pełniejszego zaistnienia w społeczeństwie - informuje Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Nowym Sączu.

Każdy dzień jest wypełniony wieloma atrakcjami. W poniedziałek odbyła się m.in. uroczysta msza św. w Bazylice św. Małgorzaty i barwny korowód na rynek. Symbolicznie przekazane zostały też klucze do miasta przez prezydenta Ludomira Handzla. 

We wtorek w amfiteatrze w Parku Strzeleckim mieliśmy festiwal twórczości, festiwal mody czy warsztaty fotograficzne i plastyczne. W środę przyszedł czas na pokazy tańca i rozgrywki sportowe na hali przy ul. Nadbrzeżnej. 

Dodajmy, że czwartek będzie dniem dziecka i rodziny, obchodzonym w przedszkolach i szkołach, a piątek dniem sztuki w Miasteczku Galicyjskim. Twarze osób biorących udział w wydarzeniu, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych są pełne radości i uśmiechu! 

O szczegóły dotyczące Sądeckich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zapytaliśmy Jolantę Dudczyk, dyrektor ZSS nr 5 w Nowym Sączu. Jej wypowiedź znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Patronem medialnym wydarzenia jest "Sądeczanin"

Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
W Nowym Sączu odbywa się właśnie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy zorganizowane zostały Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Wszystko zostało rozłożone na 5 dni. Każdy z nich jest pełen atrakcji.


Dziękujemy za przesłanie błędu