Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
05/05/2022 - 12:45

Wychodzili z uśmiechem na ustach. Zakończyła się matura z matematyki [WIDEO]

Maturzyści mają za sobą już drugi egzamin na poziomie podstawowym. W czwartek mierzyli się z matematyką - królową nauk. Osoby, z którymi rozmawialiśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych były pełne nadziei na dobry wynik.

Po pierwszym stresie związanym z językiem polskim, maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki. Jeszcze przed jego rozpoczęciem mówili, że zachowują spokój i są mocno pewni siebie. To właśnie tego przedmiotu zwykle obawia się największa ilość absolwentów szkół średnich.

Mimo że na rozwiązanie zadań mieli 170 minut, pierwsze osoby wychodziły z sali dużo wcześniej. Rozwiązać musieli 35 zadań. Najwięcej, bo aż 5 punktów można było otrzymać za zadanie dotyczące funkcji kwadratowej. Pojawiły się także zbiory, trójkąty równoramienne, nierówności czy ciągi.

Czytaj także: Drugi dzień matur. Absolwenci szkół średnich mierzą się z matematyką [WIDEO]

Co o maturze mówiły osoby wychodzące z budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu? – Oceniając swoje umiejętności jestem w miarę zadowolony. Większość zadań rozwiązałem, mam nadzieję, że dobrze. Nie były bardzo ciężkie. Moim zdaniem poziom był w miarę fajny – mówi jeden z absolwentów.

Czytaj także: Nie żyje Józef Leśniak, wicewojewoda małopolski. Zmarł 4 maja

- Lekko zaskoczyło mnie zadanie z funkcji kwadratowej, bo spodziewałam się bardziej geometrii. Myślę jednak, że było pozytywnie i łatwo – dodaje inna osoba. - Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], [email protected], wideo: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu