Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
06/06/2018 - 15:20

Wyburzanie starego mostu heleńskiego zakończone! [ZDJĘCIA, FILM]

Płyty starego mostu heleńskiego już nie ma. Zakończył się etap wyburzania przeprawy.

Duże, betonowe elementy zostały rozkruszone na mniejsze kawałki. Dzisiaj w korycie Dunajca pracowały potężne koparki, które wybierały stamtąd gruz. Jeszcze jedna maszyna zgniatała połamane i poskręcane zbrojenia starego mostu i transportowała na brzeg. Zostanie ono wywiezione.

W korycie Dunajca pozostały stare filary. Posłużą wykonawcy, jako uzupełnienie podpór tymczasowych na czas montażu konstrukcji stalowej nowego mostu. Montaż - zgodnie z planem - ma się rozpocząć pod koniec czerwca.

Trwają też już prace związanie z wierceniem otworów pod pale, jak również z budową przyczółków na obu brzegach Dunajca. Kończą się także roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania ulic: Tarnowska - Legionów - Bulwar Narwiku.

W miejscu, gdzie istniała stara kamienica przy ul. Piotra Skargi wykonywane są nasypy oraz mury oporowe. Prace te są niezbędne, aby mogła rozpocząć się budowa nowego ronda od strony ruin sądeckiego zamku.

Ponadto rozpoczęły się roboty związane z budową ekranów akustycznych. Wszystko wskazuje na to, że jutro zostanie zamknięta ulica Krakowska, bo zacznie się wyburzanie „białej”, narożnej kamienicy.

W najbliższych dniach powinien rozpocząć się również transport elementów nowej konstrukcji mostu.

[email protected], Fot./Film IM.

Wyburzanie mostu heleńskiego zakończone

Wyburzanie mostu heleńskiego zakończone
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach