Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
21/03/2019 - 12:30

Wybory 2019: Wiosna Biedronia krytycznie o posłach z Sądecczyzny

Partia Wiosna, założona przez Roberta Biedronia, zamierza walczyć o mandaty w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennych do Sejmu i Senatu. Mają już hasło: „Dodajmy Europie skrzydeł”.

- Zaczynamy nową akcję, która będzie początkiem naszej kampanii do Europarlamentu - mówi Jakub Bocheński, koordynator regionalny Wiosny Biedronia, kojarzony wcześniej z kilkoma innymi ugrupowaniami. – Po blisko trzydziestoletniej wojnie „polsko-polskiej”, którą przez ostatnie lata fundują nam największe partie polityczne, Polacy mają dość słuchania pustych obietnic bez pokrycia. Są tym znudzeni.

Przypomnijmy, że Robert Biedroń zaprezentował program założonej przez siebie partii Wiosna w początkach lutego br. Program ten jest efektem licznych podróży po kraju i rozmów lidera tej partii z mieszkańcami. - Nasz program odpowiada na potrzeby Polski w nowoczesnej Europie, w XXI wieku – dodaje Jakub Bocheński.

Koordynator regionalny okręgu sądeckiego wspomniał, że partia Wiosna przedstawi w najbliższą sobotę swoich liderów do Europarlamentu w trzynastu okręgach wyborczych. - Wśród nich będzie też lider naszego okręgu małopolsko-świętokrzyskiego - dodaje Bocheński.

Jak zapowiada Bocheński, na liście tej znajdzie się również miejsce dla kandydata z Nowego Sącza. Żadne nazwiska, na razie, nie padają. Koordynator regionalny poinformował, że właśnie ruszyła akcja zbierania podpisów.

- Przyznam, że jestem w  szoku – stwierdził Bocheński. – Wiadomo, że Sądecczyzna uchodzi za region konserwatywny, a mimo to, w ciągu kilku godzin, udało nam się zebrać ponad sto podpisów. To więcej niż zebrali nasi koledzy w Krakowie. Dlatego mamy powód do radości. Zbieranie podpisów będzie prowadzone w najbliższych dniach.

Podczas zwołanej konferencji prasowej członkowie partii Biedronia krytycznie wyrażali się o pracy sądeckich parlamentarzystów. Sylwiusz Stojda, założyciel Wiosny Biedronia w Nowym Sączu uważa, że potrzeba „przewietrzyć” sądecką scenę polityczną i wprowadzić do Sejmu i Senatu nowych polityków, którzy efektywniej będą pracowali dla sądeczan i Sądecczyzny.

- Mamy parlamentarzystów z dwóch dominujących w parlamencie opcji, którzy od wielu lat nie zrobili nic dla Sądecczyzny – mówił Stojda.  

Sylwiusz Stojda liczy, że krokiem do tego będą właśnie zbliżające się wybory do Europarlamentu, Sejmu i Senatu. Wizyty Roberta Biedronia w Nowym Sączu należy się spodziewać w kwietniu.

Przypomnijmy, że Sylwiusz Stojda, założyciel Wiosny Biedronia jeszcze jesienią ubiegłego roku angażował się w działania Koalicji Obywatelskiej. Jakub Bocheński tworzył w Nowym Sączu struktury Ruchu Palikota, angażował się społecznie i politycznie, organizował protesty w obronie sądownictwa w 2017 roku. W 2014 roku kandydował do Rady Miasta z list Koalicji Nowosądeckiej.

[email protected] Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik