Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
04/12/2018 - 12:05

Wreszcie przestanie straszyć. Nowa kładka nad ul. Nawojowską do czerwca 2019 r

Do czerwca przyszłego roku ma być wyremontowana kładka dla pieszych nad ulicą Nawojowską w Nowym Sączu.

Po długich poszukiwaniach wykonawcy, po pięciu ogłaszanych i unieważnianych przetargach udało się wreszcie wyłonić firmę, która podejmie się remontu kładki zżeranej przez rdzę nad ulicą Nawojowską.

Do tej pory, właściciele firm, którzy składali papiery do ogłaszanych przetargów od razu stawiali ceny zaporowe i to znacznie przekraczające kwotę, jaką zamawiający mógł wydać na remont.

Najpierw, w budżecie miasta była zarezerwowana kwota 150 tys. złotych, potem Rada Miasta zwiększyła ją do trzystu tysięcy złotych, a potem do 600 tysięcy złotych. Taka kwota na remont kładki została zapisana w projekcie  przyszłorocznego budżetu.

Do ostatniego ogłoszonego przetargu stanęło sześć firm. Jedna z nich została wyłoniona. Zaoferowała za przeprowadzenie remontu kwotę około 500 tysięcy złotych. Najwyższa oferta opiewała na ponad 900 tysięcy złotych. O tym, czy firma będzie realizowała inwestycję, Miejski Zarząd Dróg zadecyduje po 10 grudnia. 

- Przetarg będzie szybko rozstrzygnięty. Umowa zostanie podpisana -  mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza. – Kładka ma być wyremontowana do końca czerwca przyszłego roku.

Muszą być m.in. wyremontowane schody i stalowe elementy kładki, które zżera rdza. Odnowione zostaną także balustrady.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)