Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
13/03/2023 - 14:05

Wierchomla Wielka: według Wiesława Keklaka sołtysi powinni być godziwie wynagradzani

Wiesław Keklak na piastowanie funkcji sołtysa zdecydował się kilka lat temu, a mieszkańcy Wierchomli Wielkiej i Wierchomli Małej powiedzieli w głosowaniu tak. Dba o sprawy mieszkańców pięknej miejscowości, w gminie Piwniczna – Zdrój.

Wiesław Keklak podjął się sprawowania tej funkcji, gdy zamknął już etap życia zawodowego. Pracował przez wiele lat w górnictwie i kilka lat temu wrócił w rodzinne strony czyli do Wierchomli w gminie Piwniczna - Zdrój

Sołtysami są, na co zwrócił uwagę też nasz rozmówca Wiesław Keklak, są najczęściej drobni rolnicy, osoby, które są już na rencie czy emeryturze. Według niego sołtysi powinni być za swoją pracę - nie łatwą w dzisiejszych czasach - nagradzani.

Jego słowa korelowały z przyjętym przez Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej apelem do rządu, by osoby, które piastują tę funkcję otrzymywały specjalne świadczenie – dodatek do emerytury.

Taki apel prezes wspomnianego stowarzyszenia Marcin Bednarz wręczył podczas Dnia Sołtysa, obchodzonego w remizie OSP w Krużlowej Niżnej wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu.

- Tacy sołtysi, mający niewielkie dochody po dwudziestu czy trzydziestu latach pracy piastując tę funkcję otrzymują niewielką emeryturę – mówi Wiesław Keklak. – A zdarza się, że jako sołtys dla społeczeństwa, dla mieszkańców poświęcili tak naprawdę całe dorosłe życie.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu