Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
07/12/2018 - 14:45

Wiemy, kto pełni obowiązki dyrektorów w sądeckim ratuszu! Zobacz

Znamy już trzy osoby, które pełnić będą obowiązki w Wydziałach Edukacji, Ochrony Środowiska oraz Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Tym pierwszym będzie kierowała Małgorzata Belska, drugim znany sądecki przyrodnik i dziennikarz Grzegorz Tabasz. Kierował także Centrum KANA. Ostatniemu wydziałowi szefować będzie Marcin Poręba, politolog, pracujący w wyższej uczelni w Krakowie, wspierający obecnego prezydenta Ludomira Handzla w kampanii wyborczej.

Dzisiaj zakończyły się trzy postępowania konkursowe w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu. Prezydent Ludomir Handzel powołał te trzy osoby na szefów trzech wydziałów. Będą na razie pełnili obowiązki dyrektorów.

Małgorzata Belska była jednym z kandydatów ubiegających się w tegorocznych wyborach o urząd prezydenta Nowego Sącza.

Od 1 stycznia 2019 roku Wydział Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji zostanie podzielony na dwa wydziały. Od nowego roku wchodzi, bowiem w życie nowa struktura organizacyjna Urzędu Miasta. Oddzielnie funkcjonował będzie Wydział Sportu.

- Bardzo cieszę się z tych nominacji - powiedział prezydent Handzel. - Wyłonieni po. dyrektorów rozpoczną pracę w poniedziałek. Dzisiaj jest ich symboliczne wprowadzenie do urzędu.

W komisji konkursowej, jak zaznaczył prezydent Handzel, było czterech pracowników urzędu miasta. Przewodniczył jej wiceprezydent Artur Bochenek. Na każde ze stanowisk wpłynęło kilka kandydatur – najmniej na dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska – dwie, najwięcej chętnych osób, cztery, złożyły swoje aplikacje na stanowisko dyrektorskie w Wydziale Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, a trzy, jeśli chodzi o Wydział Oświaty.

 - Procedura została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie ukrywam, że cenię osoby, które pojawiły się w ratuszu. Cieszę się z wyboru komisji, bo przeważyły przede wszystkim kompetencje i niepodważalne merytoryczne przygotowanie – odpowiada Handzel.

13 grudnia powinny być znane nazwiska kolejnych dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza lub jednostek im podległych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)