Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
26/02/2022 - 17:30

Wielkie święto szkoły. IV Liceum Ogólnokształcące skończyło 5 lat [ZDJĘCIA]

IV Liceum Ogólnokształcące im. Św. Kingi powstało w 2017 roku. W piątek obchodziło wielkie święto 5-lecia swojego istnienia. Podczas uroczystości m.in. poświęcony został sztandar szkoły. Wzięło w niej udział wielu gości specjalnych.

Uczniowie wrócili niedawno do nauki stacjonarnej. Cała społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Kingi w Nowym Sączu spotkała się w piątek, podczas Święta Szkoły. Okazja była wyjątkowa, placówka świętowała swoje 5-lecie.

To był wyjątkowy dzień. Rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej. Po niej, wszyscy przenieśli się na szkolną halę sportową, gdzie odbywała się część oficjalna wraz z akademią.

Całość otworzył dyrektor Andrzej Potoniec. Nie zabrakło również wspomnień absolwentów, przemówień, podziękowań i ślubowania uczniów. Częścią uroczystości były także pokazy i występy artystyczne.

- Jesteśmy młodą szkołą. Obchodzimy dopiero swój pierwszy jubileusz istnienia. Szczególnym wydarzeniem jesr poświęcenie sztandaru, którego do tej pory nie posiadaliśmy. Dokonał tego ks. bp. Leszek Leszkiewicz. Będzie nam służył przez kolejne lata – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” dyrektor szkoły Andrzej Potoniec.

- Same przygotowanie do tego jubileuszu zaczęliśmy już rok temu. Pandemia nam pokrzyżowała różne plany, ale udało się wszystko szczęśliwie dociągnąć do końca – dodaje dyrektor.

Nie zabrakło również wielu gości specjalnych. W uroczystości wzięli udział m.in. Małgorzata Belska - dyrektor Wydziału Edukacji, radni Grzegorz Ledziński Maciej Rogóż i Dawid Dumana czy Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki.

Relacja z wydarzenia znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: MP, wideo: Daniel Szlag)

Święto Szkoły w IV Liceum Ogólnokształcącym
IV Liceum Ogólnokształcące im. Św. Kingi powstało w 2017 roku. W piątek obchodziło wielkie święto 5-lecia swojego istnienia.


Dziękujemy za przesłanie błędu