Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
08/08/2023 - 13:55

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki o "Sądeczance", wojsku i Jeziorze Rożnowskim

Czy wojsko wróci na Sądecczyznę? Co z rewitalizacją Jeziora Rożnowskiego? Czy doczekamy się "Sądeczanki"? Te i wiele innych pytań zadaliśmy profesorowi Ryszardowi Terleckiemu, wicemarszałkowi Sejmu RP. Posłuchajcie naszej rozmowy.

W ostatnich miesiącach wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki bardzo często odwiedza Sądecczyznę. Coraz głośniej mówi się, że to on będzie liderem na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu w najbliższych wyborach parlamentarnych, które już za kilka miesięcy. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się już wkrótce. 

Podczas ostatniej, sobotniej wizyty, zaprosiliśmy go do naszego redakcyjnego studia i zadaliśmy kilka kluczowych dla sądeczan pytań. Zapytaliśmy o drogę ekspresową z Nowego Sącza do Brzeska, o wojsko, które ma stacjonować w gminie Korzenna i o rewitalizację Jeziora Rożnowskiego.

Zobacz też Marszałek Terlecki z wizytą w Niskowej. Mieszkańcy powitali go oklaskami [ZDJĘCIA]

Nie zabrakło również tematów ogólnopolskich. W ostatnim czasie bardzo głośno jest o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. O naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej przez śmigłowce białoruskie. W związku z tym incydentem nasuwa się pytanie: czy Polska i Polacy są bezpieczni? Właśnie to pytanie zadaliśmy profesorowi Ryszardowi Terleckiemu. Na prośbę naszych czytelników zapytaliśmy również o emerytury stażowe. 

Zobacz też Sądeccy sołtysi podziękowali wicemarszałkowi Ryszardowi Terleckiemu za wsparcie inicjatywy o dodatku emerytalnym

Na koniec, zapytaliśmy marszałka Terleckiego, które miejsca na Sądecczyźnie są jego ulubionymi. Jesteście ciekawi odpowiedzi na te wszystkie pytania? Zachęcamy was do wysłuchania naszej rozmowy. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu