Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
03/01/2020 - 16:05

Wciąż szukają zaginionego 83-latka. Ratownicy nie chcą przegrać z czasem

W gminie Grybów trwają poszukiwania zaginionego Józefa Radziaka z Kąclowej. Wczoraj od godziny 21 do 2 w nocy szukali go strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek, policjanci, kryniccy goprowcy oraz ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Niestety, zaginionego mężczyzny wciąż nie udaje się odnaleźć.

Dzisiaj rano o godzinie 9 poszukiwania zostały wznowione. Służby ratunkowe wykorzystują psa tropiącego oraz śmigłowiec policyjny. W poszukiwania zaangażowane jest ponad 60 osób.

- Przeszukujemy najbardziej prawdopodobne miejsca, które udało się ustalić policjantom z wywiadu z rodziną. Zaginionego widzieli też świadkowie około godziny 16 w okolicach kościoła i to był punkt zwrotny we wczorajszych poszukiwaniach. Przeszukujemy wszystkie linearne formy terenu czyli drogi i cieki wodne, po których ewentualnie mógł się poruszać zaginiony mężczyzna – wyjaśnia Łukasz Smetana z Grupy Krynickiej GOPR.

Zobacz też Trwają poszukiwania zaginionego 83-latka. Na miejsce leci policyjny śmigłowiec

- Zakładamy scenariusz medyczno-wypadkowy, czyli ta osoba z racji wieku mogła zabłądzić, ulec wypadkowi, dlatego szukamy w miejscach trudno dostępnych. Tam, gdzie taka osoba mogła podejmować decyzje, mogła zastanawiać się nad tym, w którym kierunku iść – dodaje.  

Zobacz też Zaginął 83-letni Józef Radziak. W Binczarowej trwają poszukiwania [ZDJĘCIA]

Jak podkreślają goprowcy, teren jest dosyć rozległy i trudny, ponieważ w gminie Grybów jest dość dużo kompleksów leśnych i terenów otwartych.

Jak udało nam się dowiedzieć, zaginiony Józef Radziak w czwartek (2 stycznia) w godzinach porannych przyjechał do Binczarowej, aby oddać samochód do mechanika. 83-latek "z góry" zapłacił mu pieniądze za naprawę. Mechanik chciał go odwieźć do domu, ale staruszek nie skorzystał z propozycji. Powiedział, że ma coś jeszcze do załatwienia. Około godziny 12 mieszkańcy widzieli jak spacerował w pobliżu kościoła, a około godziny 16 widzieli go, jak szedł drogą w kierunku domu w Kąclowej.

Minionej nocy temperatura spadła do minus dziesięciu. Ratownicy walczą z czasem, ponieważ od zaginięcia minęły już 24 godziny. Życie zaginionego mężczyzny jest zagrożone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. RG, KMP Nowy Sącz, OSP Binczarowa, Film KS

Zakończono poszukiwania zaginionego 83-latka. Policja prosi o pomoc
Służby ratunkowe zakończyły poszukiwania 83-letniego Józefa Radziaka z Kąclowej. Od czwartku szukało go kilkadziesiąt osób – strażacy, policjanci, kryniccy goprowcy oraz ratownicy Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Dzisiaj w poszukiwaniach wykorzystano nawet śmigłowiec policyjny. Niestety staruszka nie udało się odnaleźć. Choć poszukiwania w terenie zostały zakończone, to policja prosi o pomoc w ustaleniu, gdzie teraz przebywa 83-latek i co się z nim stało.


Dziękujemy za przesłanie błędu