Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2021 - 10:35

W Tatrach zeszła kamienna lawina. Ogromne głazy spadły w okolicy Morskiego Oka

W Tatrach zeszła kamienna lawina. Ogromne głazy, które oderwały się ze ścian Mięguszowieckich Szczytów spadły w pobliżu Morskiego Oka. Jednemu z turystów udało się uchwycić ten moment. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Morskie Oko od lat przyciąga turystów. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Tatrach. W ostatnich dniach w górach była piękna słoneczna pogoda i na tatrzańskich szlakach nie brakowało turystów. Ci, którzy w miniony piątek wybrali się nad Morskie Oko z pewnością na długą zapamiętają tę wyprawę.

W rejonie Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego doszło do obrywu i w Tatrach zeszła kamienna lawina. Ogromne głazy pędzące w dół z wielką prędkością spadły w okolicy Czarnego Stawu pod Rysami i Morskiego Oka. Jednemu z turystów udało się uchwycić ten moment na telefonie komórkowym.

O całym zdarzeniu zostali poinformowani ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy natychmiast udali się na miejsce i z pokładu śmigłowca sprawdzili, czy ktoś nie ucierpiał. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Jak informuje Radio Kraków, ratownicy TOPR szacują, że mogło się oderwać nawet 100 metrów skalnej ściany. Na razie jednak trudno ocenić skalę zniszczeń. (r.gajewski@sadeczanin.info Film i Fot. Tatromaniak/Adam Sosnowski)Dziękujemy za przesłanie błędu