Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
18/03/2021 - 15:25

W piątek bliscy pożegnają Weronikę, która zginęła w wypadku w Starym Sączu

Ostatnie dni to bardzo trudny czas dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. W jednej chwili, tak jak ich rodziny, stracili dwie uczennice, które zginęły w tragicznym wypadku w Starym Sączu. Obie chodziły do jednej klasy. Za rok miały zdawać egzamin maturalny.

Zobacz też Miała zaledwie 18 lat. Jej młode życie przerwał tragiczny wypadek w Starym Sączu

Dzisiaj w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego w Falkowej odbyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłej Julii, która zginęła w niedzielnym wypadku na drodze krajowej numer 87 w Starym Sączu. Osiemnastolatkę żegnali rodzice, rodzina, a także przyjaciele, nauczyciele, koledzy i koleżanki ze szkoły oraz kapłani. Pogrzeb zgromadził tłumy wiernych. Jej ciało zostało pochowane na cmentarzu Gołąbkowice przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.

Zobacz też Policja szuka świadków tragicznego wypadku w Starym Sączu [FILM, ZDJĘCIA]

Jutro z kolei odbędzie się pogrzeb zmarłej Weroniki, która w ten feralny wieczór również wracała z Woli Kroguleckiej razem ze swoimi kolegami i koleżanką. Przejeżdżając przez Stary Sącz, ich samochód zderzył się z innym pojazdem, który jechał z przeciwnego kierunku.

Zobacz też Rodzina i przyjaciele pożegnają dzisiaj zmarłą Julię. Miała zaledwie 18 lat

Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Osiemnastoletnia Julia zginęła na miejscu, a siedemnastoletnia Weronika została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Jej stan był bardzo poważny. Miała liczne obrażenia. Lekarze robili wszystko co było w ich mocy, aby uratować jej życie, ale niestety nie udało się.

Do szpitala trafił także mężczyzna kierujący seatem, 22-letni kierowca forda oraz 19-letni Mateusz, który również podróżował tym samochodem. Mężczyzna został zabrany śmigłowcem do krakowskiego szpitala, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie. Jego stan jest bardzo poważny.

Zobacz też Sądeckie liceum w żałobie. W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice

Pogrzeb siedemnastoletniej Weroniki odbędzie się w piątek (19 marca). O godzinie trzynastej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu zostanie odprawiona msza święta, po której ciało zmarłej Weroniki spocznie na cmentarzu Gołąbkowice w Nowym Sączu. (Fot. OSP Stary Sącz, VI LO)

Śmiertelny wypadek w Starym Sączu
W okolicach ronda Jana Pawła II w Starym Sączu zderzyły się dwa samochody. Podróżowało nimi pięć osób, dwie z nich nie żyją. Jednego z poszkodowanych do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.


Dziękujemy za przesłanie błędu