Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
20/05/2017 - 05:30

W Nowym Sączu powstał różany ogród św. Rity. W niedzielę uroczyste poświęcenie [WIDEO]

Patronka spraw trudnych i beznadziejnych. Święta, do której wierni zwracają się, kiedy bardzo potrzebują pomocy. Św. Rita od ponad 20 lat czczona jest w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej.

W najbliższą niedzielę wszyscy spotkają się tu na odpuście. Jednocześnie, podczas Eucharystii o godz. 10.30, zostanie poświęcony różany ogród św. Rity. Ten został utworzony zaraz przy głównym wejściu na plac kościelny. Ogród powstał z inicjatywy parafian i już od kilku dni cieszy oko mieszkańców i przyjezdnych.

- Trwają jeszcze ostatnie prace, ale do jutra wszystko powinno być gotowe - mówi ks. Stanisław Kurczab, opiekun kultu św. Rity.  –Jest klika atrybutów św. Rity: róża, winogrono, figa i pszczoły, ale ze względu na nasz klimat i możliwości to róża jest najodpowiedniejszą formą. 

W ogrodzie zasadzono róże oraz winogrona. W najbliższą niedzielę (21 maja) o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie ogrodu oraz uroczysta msza święta. W trakcie wszystkich sprawowanych tego dnia nabożeństw będzie można zakupić róże, a także pamiątki związane ze św. Ritą. 

Zobacz też: Św. Rita ściąga do Nowego Sącza tłumy 

(KB) film: KSDziękujemy za przesłanie błędu