Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
27/01/2019 - 15:15

W Marcinkowicach opłatek Fundacji Sądeckiej. Wśród przyjaciół, jak co roku

Doroczne spotkanie opłatkowe członków i przyjaciół Fundacji Sądeckiej odbyło się w Marcinkowicach. To tutaj od lat zbierają się w swym gronie ci, którym droga jest Sądecczyzna, którzy na co dzień dbają o jej rozwój w instytucjach, samorządach i firmach, którymi kierują.

W gościnnych progach marcinkowickiego zespołu szkół im. Władysława Orkana odbyło się w niedzielę noworoczne spotkanie członków organizacji skupionych wokół Fundacji Sądeckiej i Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia "Sądeczanin". Rozpoczęło się występem kapeli zespołu "Librantowianie" - laureata Nagrody SKT Sądeczanin, przyznanej podczas ubiegłorocznego Zjazdu Sądeczan. Organizatorzy nie zapomnieli również o minucie ciszy, by uczcić wszystkich przyjaciół, którzy odeszli przez miniony rok.

Do Marcinkowic licznie przybyli w tym roku samorządowcy, szefowie sądeckich i małopolskich organizacji, instytucji i firm, duchowni i artyści.

Noworoczne spotkania w Marcinkowicach mają długą tradycję, ponad 20 lat temu rozpoczął je Zygmunt Berdychowski, prezes SKT Sądeczanin, założyciel Fundacji Sądeckiej i przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego odbywającego się w Krynicy-Zdroju - mieście, goszczącym również Festiwal Biegowy - ogromną imprezę, na którą zjeżdża ponad 10 tysięcy miłośników biegania z całymi rodzinami.

Gościem tradycyjnych rozmów Zygmunta Berdychowskiego był dr Marcin Przybył. Barwnie przedstawił jeden z fascynujących obszarów prehistorii Sądecczyzny, opowiadając o tym, co legło u podstaw jego książki - "Przyszłość, pamięć i dziwne ruiny. Archeologiczne odkrycia na Górze Zyndrama w Maszkowicach".

Marcinkowickie spotkania to nie tylko okazja do rozmów, składania sobie życzeń i śpiewania kolęd. To tutaj mają miejsce przełomowe dla Sądecczyzny wydarzenia, jak ubiegłoroczne podpisanie apelu o przywrócenie regionowi jednostki wojskowej, odwołującej się do tradycji 1 pułku strzelców podhalańskich.

W Marcinkowicach odbył się opłatek Fundacji Sądeckiej
Noworoczne spotkanie opłatkowe członków i przyjaciół Fundacji Sądeckiej w Marcinkowicach. Fot. Ewa Martyniec, Małgorzata Sitek.


Dziękujemy za przesłanie błędu