Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
16/09/2019 - 19:00

W Łabowej witali zbliżającą się jesień. Było hucznie i wesoło [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Łabowej muzyką, śpiewem i tańcem powitali zbliżająca się jesień. Podczas imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na scenie usytuowanej w łabowskim parku tuż obok przychodni TUKAN zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maciejowej, zespoły tańca nowoczesnego, dziecięce zespoły wokalne Śpiewające Nutki i Melodynki z Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej, a także zespół Jesteśmy, Roztoczanka i Violka Marcinkiewicz z zespołem. Gwiazdą wieczoru był Magik Band.

Zobacz też Magik Band, proziaki, bigos i golonka czekają w niedzielę w Łabowej!

Na wszystkich, którzy dzisiejsze popołudnie postanowili spędzić w Łabowej czekały liczne atrakcje takie jak loteria fantowa, do której ustawiały się długie kolejki. Organizatorzy pamiętali również o dzieciach, dla których przygotowali dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje.

Wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Łabowa i wszystkich przybyłych gości cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, których przedstawicielki częstowały pysznymi wypiekami i potrawami regionalnymi. Można było skosztować pierogów, golonki, bigosu, proziaków i gołąbków.

- Goście dopisali i artyści również. Nowością w tym roku jest to, że mamy aż pięć Kół Gospodyń Wiejskich. Można zasmakować regionalnych potraw. Można również kupić nasze regionalne produkty i drewniane zabawki – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.

Jesień Łabowska to wydarzenie, którego historia sięga 1976 r., kiedy to w kilku gminach powstał pomysł wspólnego organizowania imprezy pod nazwą Złota Jesień Popradzka. 

RG [email protected], Fot. RG

W Łabowej witali zbliżającą się jesień. Na wszystkich czekały liczne atrakcje
W Łabowej muzyką, śpiewem i tańcem powitali zbliżająca się jesień. Podczas imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci i stoisk Kół Gospodyń Wiejskich.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe