Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
22/06/2020 - 19:55

Uwaga! Most na Kamienicy już zamknięty! Nie przejdziesz, nie przejedziesz!

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Nowego Sącza i gminy Kamionka Wielka. Miejski Zarząd Dróg zarządził – dziś, 22 czerwca od godziny 20 most na Kamienicy w ciągu ulicy Kamiennej będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego.

Z ostatniej chwili: Koszmar! Jak długo będziemy musieli sobie radzić bez mostu na Kamienicy?

O fatalnym stanie technicznym mostu na Kamienicy należącym formalnie do Nowego Sącza a obsługującego tak naprawdę trzy gminy – Nowy Sącz, Kamionkę Wielką i gminę Grybów pisaliśmy w publikacji Czy zamkną zrujnowany most na Kamienicy? To będzie komunikacyjna katastrofa!

Uwaga! Zamykają całkowicie most na Kamienicy! Nie przejdziesz, nie przejedziesz!

W listopadzie 2019 Miejski Zarząd Dróg podjął decyzję o wyłączeniu przeprawy z ruchu do czasu zabezpieczenia konstrukcji. Tyle, że zabezpieczenie to rozwiązanie tymczasowe, bo pęknięte są niemal na całej szerokości dwie z trzech przypór, które na razie zabezpieczone są wspornikami. Po naprawie puszczono tędy tylko ruch pieszy i pojazdy osobowe oraz autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i innych przewoźników obsługujących okoliczne miejscowości.

Nowy Sącz chce wybudować nowy most, tylko że nadal nie ma informacji czy dostanie na ten cel środki w ramach usuwania skutków klęsk powodziowych. A bez tego się nie obejdzie.

Dziś sytuacja nabrała dramatycznego wymiaru – most trzeba całkowicie zamknąć dla ruchu. - W związku z utrzymującymi się opadami deszczu informujemy, że dziś tj. 22.06.2020r. od godz. 20,do odwołania zamknięty będzie dla ruchu kołowego i pieszego most na rzece Kamienica. Wysoki stan Kamienicy stwarza poważne zagrożenie dla konstrukcji mostu, dlatego w obawie o bezpieczeństwo publiczne bezwzględne zamknięcie mostu jest konieczne - brzmi komunikat MZD w tej sprawie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Uwaga! Nie przejdziesz, nie przejedziesz: zamknęli całkowicie most na Kamienicy
Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Nowego Sącza i gminy Kamionka Wielka. Miejski Zarząd Dróg zarządził – dziś, 22 czerwca od godziny 20 most na Kamienicy w ciągu ulicy Kamiennej będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)