Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
05/10/2018 - 14:20

Tu kupisz bilet zintegrowany. Co mieszkańcy sądzą o takim rozwiązaniu? [SONDA]

Przy stacji kolejowej Nowy Sącz – Miasto przy ul. Kościuszki w Nowym Sączu zainstalowano biletomat wchodzący w skład Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. W automacie można zaopatrzyć się w bilet zintegrowany. Jego posiadacz może korzystać zarówno z komunikacji kolejowej, jak i miejskiej komunikacji autobusowej.

Bilet zintegrowany można kupować, jak już pisaliśmy od 10 września. Wtedy weszła w życie tzw. „Taryfa Sądecka”. Bilet zintegrowany ma być alternatywą na szybkie i sprawne przemieszczanie się pasażerów nie tylko po Nowym Sączu, ale także regionie. Mieszkańcy mogą na jednym bilecie jeździć pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem bez problemu przesiąść się na autobus MPK i dojechać do wybranego miejsca w Nowym Sączu lub w gminie pojazdami sądeckiego MPK.

Na razie nie ma oszałamiającego zainteresowania biletem zintegrowanym. Mieszkańcy muszą się do takiej opcji przyzwyczaić i przekonać. Wymaga to jednak czasu. Jak już informowaliśmy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewożonych jest w regionie kilkadziesiąt osób.

Czytaj także: Kropla drąży skałę. Coraz więcej osób korzysta z biletu zintegrowanego

Pierwsze dane dotyczące liczby osób, które skorzystały już z takiego rozwiązania będą znane pod koniec października.

My zrobiliśmy sondę wśród mieszkańców i zapytaliśmy ich, czy podoba im się to rozwiązanie i czy skorzystaliby z biletu zintegrowanego?

- Niestety nie mieszkam w Nowym Sączu. Przyjeżdżam tutaj tylko okazjonalnie, więc nie będę miał okazji skorzystać z takiego rozwiązania - mówi Zbigniew Święs z Bobowej. – Jestem jednak przekonany, że jest to dobra inicjatywa i fajny pomysł. Coś nowego. Podejrzewam jednak, że będzie on początkowo budził obawy wielu mieszkańców, szczególnie osób starszych, które są przyzwyczajone do tradycyjnych biletów. Młodsze osoby chętnie skorzystają z biletomatu. Takie rozwiązanie ułatwi na pewno komunikację po Nowym Sączu i regionie.

i.michal[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"