Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
04/06/2023 - 13:50

Trąba powietrzna na ul. Nadbrzeżnej? Kierowcy zwalniali, bo nie było nic widać [WIDEO]

Kłęby pyłu wzbijające się w powietrze na ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Kierowcom, którzy wtedy nią jechali, skutecznie ograniczały widoczność. Jeden z czytelników „Sądeczanina”, który przesłał kilka dni temu do naszej redakcji krótki filmik oraz zdjęcie przypuszczał, że może to być mała trąba powietrzna. Takie zjawiska się zdarzają.

Jak już pisaliśmy sytuacja miała miejsce przed przyjazdem do Nowego Sącza kolarzy Orlen Wyścigu Narodów. Wyścig odbył się 27 maja.

- W piątek, około jedenastej wjechałem w ulicę Nadbrzeżną i zobaczyłem przed sobą wielką, kłębiącą się chmurę - opisywał nam Czytelnik to, co widział. - Nie wiedziałem, co się dzieje. Czy to trąba powietrzna, czy dym? Nic nie było widać. Auto jadące przede mną zwalniało coraz bardziej, aż wreszcie stanęło, bo nic nie było widać.

Okazało się, że tumany pyłu to nie żadna trąba powietrzna, jak przypuszczał nasz czytelnik, ale efekt czyszczenia ulicy Nadbrzeżnej przed przejazdem kolarzy. Tumany kurzu wzbijała maszyna, która miała wymyć nawierzchnię ulicy.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu