Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
25/11/2017 - 18:45

(Tele)Tydzień wielkiego karambolu na Obwodnicy Północnej [WIDEO]

Choć w minionym tygodniu działo się regionie sporo, to najgorętszym tematem dyskusji sądeczan był kolejny karambol na Obwodnicy Północnej Nowego Sącza. Co jeszcze zarejestrowała nasza kamera?

Fiat Tipo w maju tego roku okazał się - wśród sprzedawanych w Polsce samochodów nowych - modelem najchętniej kupowanym przez indywidualnych nabywców. Co spowodowało takie zainteresowanie? Sentyment do nazwy auta, które w poprzednim wcieleniu było bardzo popularne? Cena? A może parametry? Postanowiliśmy to sprawdzić w naszym krótkim, redakcyjnym teście modelu Tipo Easy 1.4 16v T-Jet 120 KM

Zobacz też: Potęga Informatyki 7 już dziś w WSB NLU. Przyjdź, posłuchaj geniuszy programowania, aplikacji, sieci i gier komputerowych

W tym roku ponad 2 tysiące osób wzięło udział w siódmej edycji "Potęgi Informatyki" - największej tego typu imprezie w regionie, organizowanej przez WSB NLU w Nowym Sączu przy współudziale Lotosu i Microsoftu. Sądeczanin jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Jan Dziedzina, wójt Łącka, Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza, Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta Nowego Sącza, Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej oraz Bernard Stawiarski, wójt Chełmca, uczestniczyli w dzisiejszej konferencji prasowej na temat projektu Centra Aktywnego Wypoczynku, który będzie realizowany na zarządzanych przez nich terenach.

Zobacz też: Samobójca w akcji! Gdyby tego nie nagrano, nikt by nie uwierzył: sekundy i byłaby miazga...[WIDEO]

„Sądeczanin” z bliska obserwował policyjną akcję „Zima”. Wspólnie z funkcjonariuszami sądeckiej policji, dzielnicowymi Starego Miasta – mł. asp. Maciejem Ogórkiem i st. sierż. Agnieszką Gozdecką, sprawdzaliśmy miejsca, w których każdego dnia bezdomni gromadzą się na nocleg. Policjanci przez całą zimę będą wyszukiwać i namawiać bezdomnych na nocleg w schronisku.

24 listopada Na Obwodnicy Północnej Nowego Sącza zderzyły się trzy samochody. Dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich przez jakiś czas była nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe. To już drugi karambol na obwodnicy w ostatnim czasie. Przypomnijmy. 16 października niemal w tym samym miejscu zderzyło się sześć samochodów, którymi podróżowało siedem osób, z cego ranne i przetransportowane do szpitala zostały aż trzy.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe