Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
22/06/2018 - 21:45

Teletydzień: Urząd Miasta w końcu pokazał kto tu rządzi

Kolejny tydzień za nami. Z racji tego, co wydarzyło się na Zamenhofa 8 można go nazwać przełomowym – po kilku latach gehenny tutejsi mieszkańcy śpią w końcu spokojnie. W końcu wywieziono stąd 26 psów przetrzymywanych w mieszkaniu na trzecim piętrze. Sądeczanie uznali to za najlepszy znak, że zbliżają się wybory… Co jeszcze zarejestrowała kamera TV Sądeczanin?

Budowa nowego mostu na Dunajcu idzie ostro do przodu. Wykonawca skupia się teraz na stawianiu w korycie rzeki podpór tymczasowych, na których będzie montowana konstrukcja nowego mostu. Jednocześnie trwają jeszcze roboty związane z przygotowaniem dróg technologicznych, platform roboczych w obrębie koryta rzeki a także na terenie zalewowym.

W środę, pod nieobecność właścicielki Wydział Zarządzania Kryzysowego wraz z policją, strażą miejską, powiatowym lekarzem weterynarii wywiózł aż 26 psów przetrzymywanych w mieszkaniu na trzecim piętrze bloku przy Zamenhofa 8. Jak wyglądać samo mieszkanie? Tego się da opisać. Na szczęście same psy w całkiem dobrej kondycji i po przebadaniu przez lekarza trafiły do schroniska w Powroźniku.

Zobacz też: Tak wygląda mieszkanie, z którego właśnie wyprowadzono prawie 30 psów... [WIDEO]

17 czerwca na stadionie w Grybowie uczestniczyliśmy w wielkim święcie mieszkańców Ziemi Grybowskiej, którzy po raz kolejny bawili się na Zjeździe zorganizowanym przez grybowski oddział Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin. Statuetkę Zasłużony dla Ziemi Grybowskiej otrzymał pan Adam Motyka, w jego imieniu odebrała ją wnuczka Ewa.

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu stawia na praktyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych. Dlatego dzięki środkom unijnym, oddano tu do użytku Salę Hotelarską, czyli miejsce, w którym uczniowie będą mogli poszerzać wiedzę korzystając z identycznych programów informatycznych i urządzeń, które funkcjonują w hotelach.

Wszystkie elementy tak zwanej małej architektury stanowiącej o charakterze Nowego Sącza muszą być systematycznie konserwowano. Ostatnio liftingowi poddano świetlne u zbiegu ulic Wałowej i Jagiellońskiej. Zamiast wiśni stoi tu teraz brzoskwinia.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020