Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
15/06/2018 - 14:55

Teletydzień: 20-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i inne rocznice

20-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, 70 – lecie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i w końcu 750-lecie parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu. Te okrągłe rocznice mogą budzić westchnienia u wszystkich, którzy liczyli, że Sandecja utrzyma się w ekstraklasie… Ale może jeszcze jest nadzieja?

Pora na nasze subiektywne podsumowanie minionego tygodnia. Jakie są najciekawsze wydarzenia zarejestrowane przez TV Sądeczanin?

Piłkarze Sandecji mają nowego trenera. Spośród sześciu kandydatów wybrano Tomasza Kafarskiego. Sądecki klub ma za sobą fatalny sezon. Po spadku z Ekstraklasy odeszła część zawodników i wciąż nie ma swojego stadionu, bo ten przy Kilińskiego trzeba dopiero dostosować do ligowych wymogów. Jak Kafarski chce sobie z tym wszystkim poradzić? Jakie zadania postawił mu zarząd klubu?

Zobacz też: MMC Brainville: Budynek jest w opłakanym stanie. Czy ktoś kupi kota w worku?

To jedna z tych inwestycji, które nie są wcale wielkie, ale mają kapitalne znaczenie dla lokalnej społeczności. Łomnica-Zdrój doczeka sie w końcu nowego mostu na potoku Łomniczanka. Na budowę przeprawy gmina zarezerwowała  165 tysięcy. Dodatkowo w ramach tej samej inwestycji odnowione zostaną dojazdy i koryto potoku na długości jednego kilometra. Prace potrwają do 30 września.

Jeszcze w tym miesiącu na plac budowy nowego mostu heleńskiego na Dunajcu przywiezione zostaną jego największe elementy, czyli części konstrukcji stalowej. By zrobić dla nich miejsce z placu budowy wywieziono już cały sprzęt wyburzeniowy i gruz po rozbiórce starego mostu. Jak zapewnia Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem.

Zobacz też: W Nowym Sączu strefy kibica już są. Władze miasta też szykują niespodziankę

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Nowym Sączu obchodzi właśnie swoje 70-lecie. Urodziny fetowano podczas uroczystości w Ratuszu. Była to okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników i przypomnienia niesamowitej historii sądeckiego przewoźnika.

Wierni z parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu przygotowują się do jubileuszu 750-lecia jej powołania. Już 10 sierpnia odbędzie się z tej okazji odpust parafialny z udziałem biskupa Andrzeja Jeża a do kościoła zostaną wprowadzone uroczyście jedyne w diecezji tarnowskiej relikwie świętego Wawrzyńca. Już na wiosnę przyszłego roku zostanie też wydana książka z historią parafii.

ES [email protected] Film: KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu