Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
02/10/2023 - 16:10

Te cacka potrafią pędzić z prędkością ponad 100 km na godzinę! [ZDJĘCIA / FILM]

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, tor modelarski im. Piotra Siedleckiego w Nowym Sączu wprost kipiał od emocji. To właśnie tu odbyło się 48 Grand Prix Nowego Sącza, czyli wyścigi samochodów RC elektrycznych i spalinowych zorganizowane przez Sądecki Klub Modelarski pod patronatem prezydenta Ludomira Handzla.

To była fantastyczna impreza z wielu powodów. Po pierwsze uczestniczyli w nich zawodnicy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat i wiele drużyn składało się z rodzin: ojców z synami i córkami. Sami przyznacie, że pasja, która tak łączy pokolenia już „na dzień dobry” zasługuje na uwagę i uznanie. Po drugie – chyba dawano w żadnym miejscu w naszym mieście nie było czuć takiej pasji i zaangażowania. Niby wyścigi modeli a stanowiska poszczególnych drużyn wyglądały jak te prawdziwych motoryzacyjnych pasji w miniaturze. Sprężarki, najróżniejsze klucze, zapasowe części. Zresztą zobaczcie sami na zdjęcia. 

Grad bramek i niespodzianki w sądeckich niższych ligach. Runda jesienna minęła półmetek

Do tego dodajmy, że część z aut startujących w zawodach, to auta, które bez problemu osiągają prędkość 100 km na godzinę. Dla przeciętnego obserwatora taka informacja, to naprawdę zaskoczenie. I wyobraźcie sobie, że przy takiej prędkości kierowcy, a może bardziej, operatorzy prowadzą je przy pomocy joysticków. Pisząc tego nie oddamy, dlatego zapraszamy Was również do obejrzenia materiałów filmowych. W pierwszym o wspólnej pasji rozmawiamy z ośmioletnim Mikołajem i jego tatą Maciejem Matusiakiem, w drugim pokazujemy Wam fragment wyścigu aut spalinowych. Robi wrażenie, prawda? ([email protected] Fot.: ES, film: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Co za emocje! Wiecie, że te cacka potrafią pędzić z prędkością ponad 100 km na godzinę?
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, tor modelarski im. Piotra Siedleckiego w Nowym Sączu wprost kipiał od emocji. To właśnie tu odbyło się 48 Grand Prix Nowego Sącza, czyli wyścigi samochodów RC elektrycznych i spalinowych zorganizowane przez Sądecki Klub Modelarski pod patronatem prezydenta Ludomira Handzla. (Fot.: ES)Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu