Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
18/10/2018 - 18:50

Szynobus będzie kursował również w soboty! Zobacz od kiedy

Szynobus kursujący ze stacji Nowy Sącz Miasto do stacji Nowy Sącz Chełmiec będzie kursował również w soboty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu dopłaci przewoźnikowi 10 tysięcy złotych a nowy rozkład będzie obowiązywał już od 3 listopada.

Zobacz też: Nowy rozkład jazdy szynobusu. Większa częstotliwość kursów

Szynobus, który został uruchomiony 1 maja kursował do tej pory jedynie w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku. W weekendy mieszkańcy Heleny byli odcięci od świata. Władze miasta otrzymywały setki sygnałów, że szynobus musi kursować przez cały tydzień a kursy w soboty są niezbędne choćby ze względu na studentów, czy osoby, które i wtedy muszą pracować.

Dzisiaj wiceprezydent Wojciech Piech poinformował, że władze  przychyliły się do apelu mieszkańców i szynobus będzie kursował także w soboty.

Zobacz też: Pomstowanie na szynobusu trwa. Czy rozkład jazdy da się zmienić?

- Z szynobusu dziennie korzysta od dziesięciu do dwunastu tysięcy  pasażerów – mówił wiceprezydent Nowego Sącza podczas specjalnie zorganizowanego spotkania. – Mam nadzieję, że to rozwiązanie się utrwali.  Sam jeżdżę do pracy szynobusem i rozmawiam z osobami, które korzystają z tego połączenia. Potwierdzają one, że chciałyby dalej korzystać, nawet po wybudowaniu mostu heleńskiego. W przyszłości będziemy zabiegać o to, aby to połączenie utrwalić.

Piech zaznaczył jednocześnie, że szynobus będzie jeździł na tej samej trasie z nieco mniejszą częstotliwością.

- Zainteresowanie przejazdami w sobotę może być mniejsze, niż w dni powszednie – argumentował. – Od 3 listopada w soboty będziemy mogli korzystać z szynobusu od wczesnych  godzin porannych. Ze stacji Nowy Sącz – Miasto szynobus będzie wyjeżdżał o godzinie 6.15 a kursowanie zakończy o godz. 15.55. na dworcu głównym PKP w Nowym Sączu.  

IM [email protected] ES [email protected] Film: KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku