Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
28/04/2021 - 13:30

Szef komisji od dawna wie, że jest niewygodny. Gorąco na sesji w Chełmcu: LIVE

Dzisiejsza sesja w gminie Chełmiec sprowadzi się do odwołania, tudzież nie, przewodniczącego komisji infrastruktury Stanisława Kuzaka i ewentualnego powołania na to stanowisko kolejnego radnego.

O tym kto złożył wniosek w tej sprawie i jak to argumentował pisaliśmy szeroko w publikacji Chełmiec: odwołają przewodniczącego Komisji Infrastruktury, bo… jest niegrzeczny

11 radnych – 10 ze stronnictwa wójta i jeden z komitetu kontrkandydata Bernarda Stawiarskiego w ostatnich wyborach, czyli komitetu Zbigniewa Leśniaka twierdzą, że Kuzak dezorganizuje swoją postawą pracę tej kluczowej dla funkcjonowania rady komisji, jest arogancki do innych radnych i nie informuje stron o posiedzeniach wyjazdowych. Sam Stanisław Kuzak widzi to zupełnie inaczej i uważa, że to próba linczu za działania, które nie przypadają do gustu władzom gminy. Kuzak zdążył w tej kadencji zasłynąć z ostrych i krytycznych wystąpień choćby w sprawie organizacji transportu publicznego na terenie samorządu, współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym z Nowego Sącza czy inwestycji podobnych do Astro Centrum.

Zobacz też: Chełmiec tym razem pieniędzy od rządu na drogi nie dostał

Na profilach społecznościowych gminy Chełmiec trwa od kilku dni zażarta dyskusja w tej sprawie. Na dziś Kuzak ma więcej zwolenników niż przeciwników. Ba, są nawet sygnały, że mieszkańcy, którzy chcą zabrać głos w tej sprawie liczą na możliwość uczestniczenia w sesji.

Jedno było pewne już przed sesją – to posiedzenie rady będzie przebiegało w bardzo gorącej atmosferze. Jakim wynikiem się zakończy? ([email protected] Fot.: prt sc transmisja z sesji w Chełmcu)Dziękujemy za przesłanie błędu