Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
23/05/2019 - 10:45

Strach! Niewinny potoczek jak żywioł. Kamienica w Nowym Sączu już wylewa [WIDEO]

Nieprzerwanie padającym deszczem coraz bardziej zaniepokojeni są mieszkańcy domów usytuowanych w Nowym Sączu w pobliżu niewielkich potoków, które z minuty na minutę zamieniają w rwące rzeki. Tak jest na ulicach Wczasowa i Mała Góra na osiedlu Zawada, gdzie nieopodal płynie też Kamienica, wypełniona teraz spienionym nurtem.

Kiedy przy lejącym się z nieba deszczu słyszymy w nocy ten charakterystyczny szum, już wiemy, że korytem Kamienicy płynie już spieniony nurt – mówią mieszkańcy domów przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu.  Niepokoją się też ci, którzy mają posesje w pobliżu potoku przy ulicy Wczasowej.

Czytaj też Idzie taka woda, że chcą wypuścić więźniów 

- Jeszcze kilka dni temu wody było ledwie po kostki. Teraz, z minuty na minutę wody przybywa – mówi mieszkający w jednym z domów Bogdan Stojda.  

Niektórzy idą na most, żeby sprawdzić, jak wygląda Kamienica, która powoli wylewa się z koryta na bitą drogę, którą mieszkańcy skracają sobie drogę do pobliskich domów.

- Jak dalej poleje, to podtopi tych, którzy mieszkają tam za tą olszyną, mówi jeden mieszkańców.

Czytaj też Strach! Niewinny potoczek jak żywioł. Kamienica w Nowym Sączu już wylewa [WIDEO] 

Czy dalej poleje? Prognozy nie są optymistyczne. Padać będzie jeszcze przez cały czwartek. W piątek pojawią się małe przejaśnienia, ale deszcz nadal nie odpuści. Rozpogodzenie przyniesie dopiero sobota.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. Jm

Kamienica wezbrała!
Zdjęcia dostaliśmy od Dawida, Czytelnika Sądeczanin.info:


Dziękujemy za przesłanie błędu