Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
02/12/2019 - 12:55

Stary Sącz: sesja LIVE pełna skarg. Zobacz kogo i co radni biorą pod lupę

XVI sesja w Starym Sączu zdominowana będzie przez pięć tematów: skargi mieszkańców, reklamy, zmiany w budżecie na 2019 rok, przystanki i komunikację publiczną oraz zmiany w planie miejscowego zagospodarowania. Który temat pochłonie najwięcej uwagi radnych?

Dzisiejsza (02. 11.) sesja w Starym Sączu ma w porządku aż trzy projekty uchwał związanych ze skargami. Ta, która pewnie najmocniej zainteresuje mieszkańców dotyczy funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej a dokładniej wykonywania obowiązków przez kierowniczkę. To pokłosie skargi złożonej na kierowniczkę przez stażystę, którą Komisja Skarg, Wniosków i Zażaleń Rajcy już w listopadzie uznała za bezzasadną. Teraz ostateczne rozstrzygnięcie należy do całości rady.

Zobacz też: Kontrole pieców od świtu do wieczora! Starosądeckich urzędników wspiera policja

Rajcy pochylą się też nad tematem reklam instalowanych na terenie gminy oraz miejscowymi zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego. W ślad za wejściem w życie „uchwały krajobrazowej” gmina chce przystąpić do opracowania regulaminu, jakie i z jakich materiałów reklamy oraz elementy małej architektury będą mogły być ustawiane w przestrzeni publicznej. Do tego jest potrzeba zgoda rady a gdy projekt już zostanie sporządzony trafi pod konsultacje społeczne.

Ale na tym nie koniec, bo samorządowcy będą też dyskutować o konieczności utworzenia dwóch nowych przystanków na terenie Starego Sącza. Kolejnym istotnym punktem sesji będzie korekta w budżecie gminy na 2019 rok. Z czego ta zmiana wynika, jakie będzie przyniesie konsekwencje dla mieszkańców? Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu