Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
22/08/2019 - 13:00

Stary Sącz: sesja LIVE – LGBT, gender, strategia rozwoju gminy

Dzisiejsza sesja w Starym Sączu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Radni PiS wprowadzili do obrad sesji punkt o podjęciu rezolucji o LGBT i ideologii gender. Samorządowcy przystąpią też do opracowania Strategii Rozwoju Gminy Stary Sącz na lata 2021 – 2030.

Sednem rezolucji o powstrzymaniu ideologii gender i LGBT jest zamknięcie drogi do dyskusji czy zajęć na ten temat przede wszystkim w placówkach oświatowych działających na terenie gminy. Dodatkowo rezolucja ma dać narzędzia od obrony katolików. Co ten punkt oznacza dla radnych PiS? Przekonamy się podczas dyskusji.

Zobacz też: Stary Sącz: którzy radni chcą rezolucji w sprawie ideologii gender i LGBT?

Z kolei Strategia Rozwoju Gminy Stary Sącz na lata 2021 – 2030 to strategiczny dokument, który nadaje kierunek przede wszystkim inwestycjom, sposobowi zagospodarowania gminnych terenów. Jest ważnym elementem podczas pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację zaplanowanych w tym okresie przedsięwzięć.

Dodatkowo radni będą pochylać się nad tematem zmiany przestrzennego zagospodarowania na określonym terenie Starego Sącza, wydzierżawieniem gruntów i zmianą w budżecie gminy na 2019 rok.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020