Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
22/04/2018 - 13:25

Stary Sącz: Martwy olbrzym na wodzie a drugi gnijący na brzegu! [WIDEO]

Po kilku rozmowach telefonicznych z mieszkańcami gminy Stary Sącz podzielonych przez dyskusję o jakości wody w starosądeckich stawach i przyczynach śmierci ryb wracamy do tematu. Nie mamy dobrych wieści - film od Czytelnika robi paskudne wrażenie.

Na wodzie, tuz obok strefy wydzielonej  na kąpielisko i na brzegu tuż pod budką dla ratowników rzucają się w oczy dwie wielkie martwe ryby. Obie już w stanie rozkładu, druga wręcz rusza się cała, bo tyle już oblazło ją robactwa. Widok obrzydliwy. Na tyle paskudny, że nawet morsy, których spotkaliśmy nad wodą z miejsca zrezygnowały z kąpieli.

Zobacz też: Śnięta ryba i wielka zadyma na starosądeckich stawach. Nie będzie można się tu kapać?

- Kąpaliśmy się tu przez całą zimę. Żadnych zmian na skórze czy dowodów na to, że woda może być jakoś skażona, że dzieje się z nią coś złego żadne z nas nie miało. Ale widok, który dziś zastaliśmy niemile nas zaskoczył, kolegialnie zrezygnowaliśmy z kąpieli, bo do czasu jednoznacznego wyjaśnienia co jest powodem śmierci ryb raczej tu nikt nie powinien się kąpać – mówi jeden z miłośników całorocznych kąpieli.

Zobacz też: Starosądeckie stawy otworzą już 1 maja, ale nie kąpielisko. O co chodzi?

- Jeśli wszyscy już wiedzą, co tu się dzieje służby porządkowe powinny codziennie sprawdzać czy nie ma kolejnych śniętych ryb i codziennie je usuwać z terenu – dodaje kolejny.

Jutro w tej sprawie z samego rana skontaktujemy się z administratorami stawów i przekażemy powyższe uwagi. O wynikach rozmowy od razu Was poinformujemy.

ES [email protected] Film: KS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu