Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
12/07/2018 - 13:00

Stary Sącz: będzie nowe osiedle, ale na pewno nie blokowisko

Gmina Stary Sącz skupuje i scala grunty, które będzie chciała odsprzedać deweloperom na potrzeby budownictwa wielorodzinnego. Tym samym już wiadomo, że w pobliżu Strefy Aktywności Gospodarczej powstanie nowe osiedle.

Kolejne firmy wykupują grunty i zaczynają budować swoje siedziby w ciągle rozbudowywanej Strefie Aktywności Gospodarczej. Oczywistym jest, że w ślad za tym koniunkturę zwietrzyli deweloperzy – nowe miejsca pracy, to kolejne osoby, które będą chciały zainwestować w mieszkanie. Tyle, że w Starym Sączu gruntów pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną praktycznie nie ma. Potencjalni inwestorzy stukają i pukają w tej sprawie Urzędu  do chwili gdy zapowiedziano stworzenie SAG.

Zobacz też: Stary Sącz: Jeden bilet i jest gwarancja, że do pracy stawisz się na czas?

Stąd gmina w ślad za kolejnymi uchwałami rady skupuje i scala grunty prywatne tak, by teraz zorganizować możliwości inwestowania w mieszkaniówkę. Gdzie?

- Miedzy obecnie funkcjonującym osiedlem, kościołem Miłosierdzia Bożego a stacją uzdatniania wody. Oczywiście nie za blisko stacji, nie za blisko kościoła, bo trzeba zachować pewne odległości (…). Ten obszar na razie jest niewielki, ale są perspektywy by go poszerzać. W planie zagospodarowania przestrzennego jest również wyznaczona droga, która kiedyś będzie wewnętrzną obwodnica Starego Sącza więc dzisiaj ten obszar będzie skomunikowany przez ulicę Podegrodzką, ale w przyszłości będzie skomunikowany też z Nowym Sączem, z główną siecią dróg, z ciągiem ulicy Kardynała Wyszyńskiego – obrazuje burmistrz.

Gmina chce też zagwarantować sobie kontrolę nad tym, jaki będzie charakter nowej zabudowy, na pewno nie zgodzi się na postawienie bloków na podobieństwo tych kilkudziesięcioletnich z osiedla Słonecznego.

Więcej szczegółów w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku