Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/07/2020 - 13:00

Stadion Sandecji za miejskie pieniądze? Sądeczanię są w tej sprawie podzieleni

Jak zapowiadają władze Nowego Sącza wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji. Czy pokrycie inwestycji ze środków miejskich to dobry pomysł? Zapytaliśmy o to w naszej sondzie mieszkańców.

Budowa nowego stadionu była zapowiadana od chwili awansu piłkarzy Sandecji do Ekstraklasy. Brak realnych działań w tym kierunku doprowadził nawet pół roku po tym wydarzeniu do manifestacji kibiców pod ratuszem. Nie przyniosło to jednak pożądanego skutku, bo obiektu do chwili obecnej nie tylko nie udało się wybudować, ale nie wyłoniono nawet wykonawcy inwestycji.

Miasto postanowiło wziąć budowę na „swoje barki” i w tym celu zaciągnąć kredyt. Ma to pomóc w znalezieniu inwestora , który przejmie 100 procent akcji klubu ( negocjacje w tej sprawie zakończyły się niedawno fiaskiem). Czy stadion powinien powstać za pieniądze miejskie, czy raczej na koszt inwestora? Zapytaliśmy o to Sądeczan.

Zobacz także: Nowy Sącz: MKS „Sandecja” dalej w rękach miasta. Inwestor nadal poszukiwany

-Wydaje mi się, że stadion powinien zostać wybudowany za środki miejskie, gdyż będzie on służył wszystkim w Nowym Sączu – mówi jedna z mieszkanek

-Stadion powinien być wybudowany za pieniądze kibiców i ludzi zainteresowanych klubem, a nie z pieniędzy budżetowych – twierdzi z kolei inny rozmówca

- Nie pasjonuje się sportem, więc ten temat też mnie nie interesuje – dodaje inna osoba

Zobacz także: Dokąd zmierzasz Sandecjo? Kibice pytają prezydenta

Sądeczanie są zatem podzieleni, prezentując różne stanowiska. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym.

MP

Wideo: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu