Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
04/12/2018 - 09:00

Stadion Sandecji pod lupą nowych władz miasta. Nowy będzie na 8 200 miejsc

Od kilku dni pracuje powołana przez prezydenta Ludomira Handzla komisja, która ma zbadać stan zaawansowania prac związanych z budową nowego stadionu Sandecji. Pracę ma zakończyć 10 grudnia. Audyt trwa. Zastępca prezydenta uspokaja i zapewnia, że stadion na 8 200 miejsc powstanie.

Nowy prezydent miasta powołał specjalną komisję, bo chce poznać przede wszystkim rzeczywiste zaawansowanie prac związanych z planowaną budowy nowego stadionu. Chce, aby sądeczanie wiedzieli, co rzeczywiście zostało ustalone i jak to wygląda w praktyce odnośnie przygotowania koncepcji. Oczywiście zweryfikowane zostaną również konsekwencje finansowe przedsięwzięcia.

Komisja przeprowadzająca audyt w Sandecji jest złożona zarówno z pracowników Ratusza reprezentujących różne wydziały, jak i przedstawicieli środowiska kibiców " biało - czarnych". W środę (5 grudnia) odbędzie się następne posiedzenie komisji.

- Do 10 grudnia chcemy wypracować tezy, które pragniemy szybko wcielić w życie - mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Okazuje się, że nie jest tak źle i być może do końca lutego uda się uzyskać pozwolenie na budowę stadionu, ale muszę jeszcze przeanalizować sprawy własnościowe (przy zbiegu ul. Kilińskiego) z dyrektorem Krzysztofem Kurzeją, dyrektorem Wydziału Geodezji i Mienia Urzędu Miasta. Być może uda się przyspieszyć te sprawy. Trzeba się zastanowić też, czy będzie on budowany etapowo.

Wiceprezydent zapewnił, że stadion będzie budowany na 8 200 miejsc.

Przypomnijmy, że gotowa jest już wstępna koncepcja przebudowy i rozbudowy stadionu miejskiego przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu.

Nowy stadion Sandecji zaprojektowali specjaliści z Pracowni Projektowej „ATS 999"z Białej Podlaskiej, prowadzonej przez Tomasza Siedlanowskiego. Nie jest to jednak ostateczny projekt.

Koncepcja przewiduje między innymi całkowitą rozbiórkę istniejących trybun wraz z nasypami, rozbiórkę budynku usytuowanego przy ulicy Kilińskiego i szereg innych prac.

Na miejscu starego stadionu ma powstać nowy stadion na 8200 miejsc. Płyta boiska pozostanie w tym samym miejscu, podobnie, jak istniejące maszty oświetleniowe

Zaprojektowano trzy nowe zjazdy na potrzeby obsługi obiektu z ul. Kilińskiego i Krańcowej. Z trzech stron stadionu zaprojektowano też miejsca postojowe. Będzie ich prawie trzysta. Najwięcej z nich znajdować się będzie od strony istniejących boisk treningowych i od strony ul. Krańcowej. Od strony ul. Kilińskiego zaprojektowano miejsca postojowe głównie dla sędziów i oficjeli oraz autokarów piłkarzy.

Parkingi dla kibiców gości wraz z ogrodzoną i wydzieloną strefą wejściową zaprojektowano od strony ul. Krańcowej. Poza bryłą obiektu zlokalizowano również trzy kasy.

[email protected], fot. wizualizacja UM w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach