Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
21/09/2017 - 11:35

Niebezpieczny poziom rzek na Sądecczyźnie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Naprawdę niewielkie szanse na ocalenie miałby ktoś, kto dostałby się w rwący nurt spokojnej zazwyczaj Kamienicy. Z powodu obfitych opadów deszczu, poziom wody w także w innych rzekach bardzo szybko wzrasta. Strażacy co chwilę są wzywani do podtopionych budynków i zatkanych przepustów.

Zobacz też: Woda wzbiera! Prezydent zdecydował: alarm dla Nowego Sącza!

W Gołkowicach Górnych woda zalała szkołę. Strażacy pomagali wypompowywać wodę z piwnic. Natomiast w Siedlcach podtopiony został dom mieszkalny. Woda dała o sobie znać także w Łabowej, gdzie zalewa prywatne posesje.

Czytaj też: Woda się podnosi! Grozi nam powódź? Coraz bardziej wzburzony nurt Dunajca, Popradu, Białej i i Kamienicy

Niebezpiecznie wyglądają sądeckie rzeki. Wzburzone fale na Dunajcu, Kamienicy, Łubince i Popradzie stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Nurt wody niesie za sobą gałęzie, korzenie drzew i śmieci, które zalegały na brzegach.

Czytaj też: Burmistrz Golba broni Muszynę przed wzbierającym nurtem Popradu metalowymi bramami powodziowymi

- Obecnie, na terenie powiatu nowosądeckiego, stan ostrzegawczy został przekroczony o 29 cm na rzece Biała w Grybowie – informuje Maria Olszowska, kierownik Biura Prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Czytaj też 23 września koniec świata. W Nowym Sączu będą kolejki do konfesjonałów?

O godz. 14 starosta limanowski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całej Limanowszczyzny. Do tej pory strażacy 14 razy byli wzywani do podtopień budynków. Najczęściej wyjeżdżali z pomocą do mieszkańców z gminy Tymbark, a szczególnie z Piekiełka i Podłopienia. Interweniowali także w Mszanie Górnej, Lubomierzu i Koszarach.

Popołudnie było równie niespokojne dla sądeckich strażaków, jak i przedpołudnie. Wyjeżdżali oni do Barcic, gdzie woda spływała na posesję z pobliskich gór. Pomagali także wypompowywać wodę z domu w Polnej i Nawojowej.

Masz zdjęcia wezbranych rzek w twojej okolicy? Prześlij je do nas na maila: [email protected] Opublikujemy je.

RG [email protected] Fot. i Film KS / OS. Fot. Joanna Turek, Dawid, Adrian Kos.

Śmiertelnie niebezpieczny poziom rzek na Sądecczyźnie
Strażacy z Sądecczyzny od samego rana mają pełne ręce roboty. Przez obfite opady deszczu, poziom wody w rzekach bardzo szybko wzrasta. Strażacy co chwilę są wzywani do podtopionych budynków i zatkanych przepustów.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020