Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
02/05/2019 - 07:25

Słodkie lenistwo, trochę ruchu i praca czyli dłuuugi majowy weekend po sądecku

Kalendarz w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawy. Mamy jeden z najdłuższych weekendów w roku. Niektórzy biorą sobie labę od wszystkiego i oddają się słodkiemu lenistwu, inni stawiają na aktywny wypoczynek, jeszcze inni po prostu pracują. Drogi i plany mieszkańców Nowego Sącza i okolicznych miejscowości krzyżują się na Rynku Maślanym.

Spotkanie z rodziną i znajomymi przy grillu, słodkie leniuchowanie, to tylko niektóre pomysły na jeden z najdłuższych weekendów w roku. Wystarczyło wziąć trzy dni urlopu, żeby cieszyć się dziewięcioma dniami wolnymi od pracy. Jak je zagospodarować? Wiele zależy od pogody. Ulewny deszcz pokrzyżował plany tym, którzy nastawili się na odpoczynek w plenerze. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na złapanie oddechu.

Czytaj też Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu. Smutek Beaty Szydło i Lenin w Brukseli 

- Mieszkam na wsi i mam gospodarstwo. Muszę oporządzić świnie, barany, potem ugotować obiad… tak odpoczywam w domu – mówiła w rozmowie z „Sądeczaninem” sprzedawczyni na Rynku Maślanym.

- Nie mogę sobie pozwolić na labę od wszystkiego, ale na pewno znajdzie się czas na to, żeby trochę pobiesiadować - powiedziała nasza kolejna rozmówczyni.

Ci, którzy są zapracowani, nastawiają się na wolne 3 maja. To nie tylko państwowe Święto Konstytucji i dzień ustawowo wolny od pracy. To także kościelne święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Czytaj też Do Nowego Sącza wjeżdżają kolarze. Mogą być korki i utrudnienia 

- To taki dzień, kiedy wreszcie mamy czas dla siebie, dla swojej rodziny i dla Boga – mówiła kolejna uczestniczka sondy "Sądeczanina".

Co jeszcze można robić w długi majowy weekend?  Na Sądecczyźnie przybywa ścieżek rowerowych. Cykliści – o ile tylko nie pada – wsiadają na swoje dwa kółka.

Na drogi ruszyli też motocykliści.

W samym Nowym Sączu niektórzy wybierają wariant minimalistyczny. Zwykły rodzinny spacer.  

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)