Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
23/03/2022 - 10:15

Skorygują budżet i ustalą, komu dać na piec. Sesja LIVE w Piwnicznej-Zdroju

Program dzisiejszej sesji w Piwnicznej-Zdroju nie jest może zbyt obszerny, ale za to dotyczyć będzie ważnych spraw. Jakich?

Zacznijmy od projektów uchwał najbliższych skórze mieszkańców. Radni uchwalą dziś regulamin udzielania dotacji z budżetu Gminy Piwniczna-Zdrój w projekcie pod nazwą „Wymiana źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój celem obniżenia poziomu niskiej emisji-etap II”. Co to oznacza w praktyce? Zapadną decyzje kto, na jakich warunkach będzie mógł starać się o dofinansowanie na wymianę kopciucha na piec spełniający już wymogi małopolskiej uchwały antysmogowej. Ustalone zostaną również szczegóły rozliczenia takiej dotacji.

Ważnym punktem sesji będzie dyskusja o wsparciu dla piwniczańskich seniorów. O projekcie Gminnego Programu Osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 pisaliśmy już w publikacji Opaski bezpieczeństwa dla seniorów. Jak będą działać w Piwnicznej-Zdroju?
Chodzi o zabezpieczenie starszych, nierzadko schorowanych a przy tym mieszkających samotnie osób w specjalne opaski bezpieczeństwa pisaliśmy już szczegółowo w informacji Dziś dowiemy się, dlaczego tych opasek ma być tylko 40 i czy ta ilość zaspokaja rzeczywiste potrzeby w tym zakresie.

Radni zadecydują też o wysokości wymiaru ekwiwalentu dla strażaków z działających na terenie samorządów jednostek OSP. W projekcie uchwały jest propozycja podniesienia stawki za godzinę udziału w akcjach ratunkowych, stawka za udział w szkoleniach ma być utrzymana na dotychczasowym poziomie. Więcej w artkule Jak wycenią czas, w którym strażacy ratują życie w Piwnicznej-Zdroju?

Przejdźmy do zmian w budżecie – samorząd chce zwiększyć wydatki bieżące o kwotę nieco ponad 9 tysięcy złotych. Z czego to wynika? Napiszemy już po sesji By obejrzeć transmisję z sesji na żywo, wystarczy kliknąć w zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu