Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
03/06/2018 - 16:20

To się nazywa drużyna. Strażacy OSP z Mogilna z I miejscem na Zjeździe Sądeczan

To jest drużyna na medal. Strażacy z OSP Mogilno w gminie Korzenna zwyciężyli zasłużenie w zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się podczas VI Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu. W nagrodę odebrali czek na kwotę 2,5 tysiąca złotych ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Jeśli Zjazd Sądeczan, to muszą być oczywiście zawody strażackie. To już tradycja, że podczas dorocznej imprezy na starosądeckich błoniach, w budzącej wielkie emocje rywalizacji zmierzyli się druhowie z OSP.

W tym roku do konkursu przystąpiło 12 drużyn z wielu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na Sądecczyźnie. W zawodach brały udział: OSP Jazowsko, Niskowa, Brzezna-Litacz, Jasienna, Ptaszkowa, Przydonica, Wyskitna, Łabowa, Stara Wieś, Łącko i Mogilno, Krużlowa Niżna.

Zobacz także: To się nazywa drużyna. Strażacy OSP z Mogilna z I miejscem na Zjeździe Sądeczan

Strażacy biegali z wężem do motopompy między tyczkami, przenosili manekina na noszach między pachołkami, kierowali strumień wody z węża na specjalne urządzenie ćwiczebne. A to tylko niektóre konkurencje, w których wzięli udział członkowie poszczególnych drużyn OSP. Nad właściwym przebiegiem zawodów i poprawnością wykonywanych konkurencji czuwała kilkuosobowa komisja strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

- W tym roku pogoda dopisała. Wszystkie drużyny świetnie poradziły sobie z konkurencjami przewidzianymi regulaminem - mówi młodszy brygadier Jacek Gucwa z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, przewodniczący komisji zawodów. – Były takie drużyny, które przygotowane konkurencje zaliczyły bezbłędnie.

Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że rywalizację i główną nagrodę – 2500 zł, wygrali strażacy z OSP Mogilno (gmina Korzenna). Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowali się strażacy OSP Jazowsko, a na trzecim drużyna - OSP  Brzezna-Litacz. 

Nagrody pieniężne dla drużyn, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego wręczył na scenie na starosądeckich błoniach Artur Rola, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Kapitan zwycięskiej drużyny Szymon Pres nie krył, wspólnie z kolegami radości ze zdobytego pierwszego miejsca. Drużyna z Mogilna już kilkakrotnie brała udział w Zjeździe Sądeczan, ale dopiero w tym roku udało jej się zdobyć pierwsze miejsce i nagrodę 2,5 tysiąca złotych.

Zagrodzony zespół to: kapitan Szymon Pres, Mateusz Zwolennik, Michał Konicki (rezerwa), Karol Chronowski i Maciej Kiełbasa. Szymon Pres przyznaje, że jego zespół specjalnie nie przygotowywał się do tych zawodów, bo zaangażowany jest w przygotowania do zawodów gminnych. Mimo to i tak, udało się drużynie wykręcić na zawodach najlepszy czas i zaliczyć wszystkie przygotowane konkurencje bezbłędnie.

- Wyszło dobrze. Cieszymy się z pierwszego miejsca – dodaje Szymon Pres. – Zawody były bardzo fajne. Zjazd Sądeczan to świetna impreza. Na co przeznaczymy nagrodę? Zastanawiamy się. Jest to dość duża kwota i można za nią wiele rzeczy kupić. Może kupimy hełmy strażackie na zawody.

[email protected], Fot. IM.

Turniej strażacki - Zjazd Sądeczan
Turniej Strażacki - Zjazd Sądeczan


Dziękujemy za przesłanie błędu