Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
27/11/2020 - 08:30

Sesja w Rytrze: roszady w komisjach i podatki od nieruchomości

Na dzisiejszej sesji w Rytrze radni będą wybierać nowych szefów i członków kilku swoich komisji. To pokłosie wyborów uzupełniających, które trzeba było zorganizować po tym jak dwie radne zrzekły się w lipcu swoich mandatów. Kolejnym ważnym punktem posiedzenia będzie głosowanie w sprawie wysokości podatków od nieruchomości i środków transportowych na 2021 rok.

O wynikach wspomnianych wyborów uzupełniających w radzie pisaliśmy już szczegółowo w publikacji Rytro: stronnictwo wójta straciło jeden mandat, ale czy większość?

Do rady weszli Leszek Bieryt z KWW Władysława Wnętrzaka, poprzedniego wójta i Michał Wacławek ze stronnictwa obecnego włodarza gminy Jana Kotarby. Wójt zachował większość w radzie, ale stracił jeden mandat.

Dziś dowiemy się jak ta zmiana przełoży się na obsadę komisji skarg, wniosków i petycji, komisji rewizyjnej rady gminy oraz komisji ds. infrastruktury społecznej, rolnictwa, leśnictwa, ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego, czyli trzech najważniejszych z punktu widzenia funkcjonowania samorządu.

Mieszkańców jednak zainteresuje bardziej uchwała dotycząca nowego wymiaru podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych. Tym bardziej, że w ślad za uporządkowaniem ewidencji gruntów sporo osób musiało już zmierzyć się z bardzo wysoką podwyżką. Pisaliśmy o tym w publikacji Płacili grosze, płacą kilkaset złotych. Kto wystrzelił w górę podatki w Rytrze?

(e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu