Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
21/04/2019 - 16:10

Sękowa: nikt nie wie jak długo będzie płonął gaz buchający z ziemi [WIDEO]

W Sękowej wciąż płonie wydobywający się z wnętrza ziemi gaz. Na miejscu pracują strażacy, policjanci i pracownicy PGNiG. Łącznie kilkadziesiąt osób. Służby zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak dużo gazu zgromadziło się w wyrobisku górniczym i jak długo będzie płonął.

To są bardzo pracowite święta dla gorlickich strażaków, którzy od wczoraj zabezpieczają pożar gazu i ropy w Sękowej. Na miejscu czynności wykonują również pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z Sanoka.

- Wypływ pochodzi ze zlikwidowanego otworu wyrobiska górniczego wierconego pod koniec wieku XIX - mówi Erwin Szwast z PGNiG, oddział w Sanoku. - Wypływa gaz i płyn złożony z wody ze śladowymi ilościami ropy. Aby zapobiec zagrożeniu i całkowicie je wyeliminować, podjęto decyzję o podpaleniu tego, co się wydobywa.

Zobacz też W Sękowej wciąż płonie gaz i ropa. Służby czuwały całą noc [WIDEO, ZDJĘCIA]

- W tym momencie nie ma żadnego zagrożenia ani dla mieszkańców ani dla bezpieczeństwa powszechnego - zapewnia pracownik PGNiG.

Zobacz też Płonie ropa i gaz, które trysnęły z ziemi. Łuna nad Sękową! [WIDEO]

Nie wiadomo, jak długo ta substancja będzie jeszcze płonąć. Wszystko zależy od tego jak wiele jest gazu, który zgromadził się w zlikwidowanym wyrobisku górniczym. Na tę chwilę nikt nie jest w stanie tego określić.

RG [email protected], Film Rafał Gajewski, Fot. RG

W Sękowej płonie gaz i ropa. Służby czuwały całą noc [WIDEO, ZDJĘCIA]
W Sękowej w powiecie gorlickim w dalszym ciągu płonie gaz, ropa i solanki, które wydobywają się z ziemi. Na miejscu pracują strażacy oraz pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Towarzyszy im wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)