Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
04/08/2020 - 15:30

Samotny i schorowany. Na pomoc brakuje jeszcze cztery tysiące złotych

Od kilkunastu miesięcy redakcja „Sądeczanina” wspólnie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki prowadzi zbiórkę pieniędzy, z których zostanie wybudowana mała łazienka dla starszego, samotnego mieszkańca Lipnicy Wielkiej. Czy uda się spełnić marzenie pana Mariana? Wszystko w waszych rękach. Brakuje już tylko 4 tys. zł.

Do tej pory dzięki naszym czytelnikom udało się uzbierać nieco ponad 24 tysiące złotych. Z tych pieniędzy została wyremontowana kuchnia, która teraz służy panu Marianowi także jako pokój. Zostało wymienione okno, drzwi i podłoga, zakupione zostały niezbędne meble, pomieszczenie zostało ocieplone, a cały budynek został zabezpieczony stemplami, które chronią przed zawaleniem.

- Bardzo się cieszę z tego remontu. Jestem bardzo zadowolony. Sam nie byłbym w stanie wyremontować domu, bo czasem nawet na lekarstwa brakuje pieniędzy – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” 74-letni Marian Zając.

Zobacz też Pan Marian nie ma w domu łazienki i ciepłej wody. Wspólnie odmieńmy jego los

Dzięki naszym czytelnikom dużo udało się już zrobić, ale jeszcze chcielibyśmy, aby pan Marian doczekał się w swoim domu łazienki i toalety, a z jego kranu, aby w końcu popłynęła ciepła woda. Prace niestety zostały wstrzymane ze względu na brak wystarczających środków finansowych. Dla prawie wszystkich to absolutne minimum w codziennym funkcjonowaniu, a dla pana Mariana marzenie na stare lata. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się je spełnić. Brakuje już tak niewiele. Aby można byłoby rozpocząć remont łazienki potrzeba jeszcze 4 tys. złotych.

- Pomieszczenie, które zostanie zagospodarowane pod łazienkę ma już niezbędne podłączenia sanitarne. Udało się również zebrać część niezbędnego wyposażenia jak zlew, szafka, kabina prysznicowa i bojler. Niestety do wykonania pozostały jeszcze najbardziej kosztowne prace. Planowany jest podział pomieszczenia płytą działową tak, aby nie trzeba było remontować całego pomieszczenia, a jedynie niezbędną część. Trzeba wykonać wylewki oraz dalsze prace remontowe i wykończeniowe – wyjaśniają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Zobacz też Udało się dużo, a możemy jeszcze więcej! Remont domu pana Mariana dobiega końca

Czy uda się spełnić marzenie pana Mariana? Wszystko w waszych rękach. Już wiele razy pokazaliście, że można na was liczyć. Jesteśmy przekonani, że teraz będzie podobnie. Aby pomóc panu Marianowi, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na założone konto na zrzutce. Pamiętajcie! Liczy się każdy grosz. Wszystkim tym, którzy już wzięli udział w naszej akcji, serdecznie dziękujemy! Jesteście wspaniali!

RG [email protected], Fot. RG, GMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe