Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
09/04/2021 - 19:50

Są wolne środki w budżecie Nowego Sącza. Klub PiS: a nie mówiliśmy! [FILM]

Wiadomo już, ile w budżecie za 2020 rok znalazło się tzw. wolnych środków. Jest to kwota ponad 31,5 mln złotych, z czego ponad 21,6 mln złotych są to środki, którymi miasto nie może swobodnie dysponować. Do tych wolnych środków nawiązały dzisiaj podczas konferencji prasowej dwie radne z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz: Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta i radna Teresa Cabała.

Jak prezydent Handzel podzieli prawie 10 milionów złotych

Przewodnicząca Iwona Mularczyk przypomniała bardzo napiętą sytuację sprzed kilku tygodni, gdy załoga MPK w Nowym Sączu domagała się przywrócenia 4,1 mln złotych dla tej spółki. Przypomnijmy, że to radni klubu PiS - Wybieram Nowy Sącz przeznaczyli te pieniądze na dopłaty dla mieszkańców do taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków. Rada przypomniała również, że to właśnie radni tego klubu apelowali do prezydenta miasta Ludomira Handzla o wyciszenie emocji i wskazali źródło uzupełnienia brakującej kwoty w rekompensacie dla spółki MPK.

Radni klubu PiS Wybieram Nowy Sącz wskazywali, że tych pieniędzy należy szukać właśnie w wolnych środkach.

Przypomnijmy, że prezydent Handzel podpisał kilka dni temu sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2020. Wolnych środków pozostało ponad 31,5 mln złotych z czego ponad 21,6 mln złotych są to środki, którymi miasto nie może swobodnie dysponować.

- Nigdy nie mówiliśmy, że zostawimy pracowników MPK bez jakiegokolwiek wsparcia – mówiła dzisiaj podczas konferencji prasowej Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta. – Zdziwiło nas to, że pan prezydent grał na emocjach mieszkańców. Prosiliśmy, aby te emocje wyciszać, prosiliśmy, aby zostały przedstawione wolne środki. Część z nich z powodzeniem mogła być przekierowana dla spółki MPK. Fala niesłusznych oskarżeń pod naszym adresem była żenująca.

Radna Teresa Cabała powiedziała, że poprawki, jakie klub PiS - Wybieram Nowy Sącz wniósł w grudniu ubiegłego roku do projektu budżetu miasta na 2021 były efektem analizy budżetu i policzenia, ile wolnych środków pochodzących z rozliczeń pozostanie na rachunku bankowym miasta.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020